Kategoriler
Rehberler

Android: IP Adresini Gizlemek

Android‘li akıllı telefonlarda IP adresini gizlemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. IP internet protokol adresi anlamına geliyor. İnternete bağlanan her cihaz eşsiz bir IP adresine sahip oluyor. Ancak bu IP adresi statik değil, bağlantı kesildikten sonra tekrar kurulduğunda IP adresi de değişiyor. IP adresiniz üzerinden yaşadığınız yer, hizmet aldığınız internet servis sağlayıcısı ve diğer bazı detaylar öğrenilebilmekte. Çeşitli gizlilik ve güvenlik gerekçeleriyle Android’li akıllı telefonunuzda IP adresini gizlemek isteyebilirsiniz. Bunun yolu ise VPN hizmetlerini kullanmaktan geçiyor.

Android: IP Adresini Gizlemek

Android‘de IP adresini gizlemek için faydalanabileceğiniz VPN hizmetlerinden birkaçını yakından tanıyalım. VPN hizmetleri yalnızca IP adresinizi gizlemekle kalmıyor; erişime engelli web sitelerine ulaşmanızı da sağlıyor.

Hideman VPN

Android IP Adresini Gizlemek 1

Ücretsiz hizmet sunan Hideman VPN basitlik ve sadeliğiyle ön plana çıkıyor. Uygulama ile konumunuzu gizleme fırsatına sahip oluyorsunuz. İnternet trafiğinizi 256-bit şifreleme ile güven altına aldığı için gizliliğiniz sağlanıyor. Erişime engelli web sitelerine sorunsuzca girebiliyorsunuz. İnternet sitelerindeki çeşitli takip araçlarından kurtulmanızı da sağlıyor.

[appbox googleplay id=net.hideman]

SurfEasy VPN for Android

Android IP Adresini Gizlemek 2

Favorilerimiz arasındaki VPN hizmetlerinden birisi olan Surfeasy VPN aylık 500 MB ücretsiz veri kullanımı vaat ediyor.

[appbox googleplay id=com.surfeasy&hl=en]

Opera Free VPN

Android IP Adresini Gizlemek 3

Web tarayıcısı ile yakından tanıdığımız Opera’nın ücretsiz VPN hizmeti reklam takip sistemlerinden kurtulmanızı ve sanal bir konum üzerinden internete erişmenizi sağlamakta. İnternet erişim hızınıza bağlı olarak harika bir performans gösterebiliyor.

[appbox googleplay id=com.opera.vpn]

Hotspot Shield VPN & Proxy

Android IP Adresini Gizlemek 4

Hotspot Shield Android uyumlu en popüler VPN hizmetlerinden birisi konumunda. 3G / 4G bağlantılarını destekliyor. İnternette anonim şekilde gezinmenize olanak tanıyor. Bağlantınızı hacker’lardan koruyabiliyor, güvenlik duvarını devreye alıyor ve IP adresinizi gizliyor.

[appbox googleplay id=hotspotshield.android.vpn]

Unlimited Free VPN – betternet

Android IP Adresini Gizlemek 5

Betternet tarafından hayata geçirilen Unlimited Free VPN herhangi bir kayıt işlemi gerçekleştirmenizi zorunlu kılmadan hizmetten faydalanmanıza olanak tanıyor.

[appbox googleplay id=com.freevpnintouch]