Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iOS: Rovio’nun Battle Bay Oyunu Yayınlandı

Finlandiya çıkışlı Rovio firmasının merakla beklenen yeni büyük projelerinden Battle Bay oyunu global olarak yayınlandı. Rovio tarafından daha önce yayınlanan birçok oyunun aksine Battle Bay’de kuşlar yer almıyor. Rovio oyunda ‘kızgın kuşlar’ bulunmamasına rağmen eğlencenin aynı şekilde devam edeceğini taahhüt ediyor. Oyun geliştiricinin ifadesiyle cebinizdeki gerçek zamanlı çok oyunculu bir savaş alanı.

Android ve iOS: Rovio’nun Battle Bay Oyunu Yayınlandı

Android ve iOS Rovio'nun Battle Bay Oyunu Yayınlandı 1

Oyunda bir gemi seçiyor, bunu silahlandırıyor ve takım arkadaşlarınızdan oluşan bir filoyla denizlere açılıyorsunuz. Denizcilik stratejileri ve ateş gücünü kullanarak beşe beş PvP mücadeleleri yürütüyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?

Öncelikle bir gemi seçmeniz gerektiğini söylemiştik. Farklı sınıflarda gemiler karşınıza gelecek.  Enforcer saldırı gücü çok yüksek bir gemi. Defender neredeyse yok edilemez güçte bir yüzer tank, adından da anlaşılabileceği üzere savunma özellikleriyle ön plana çıkıyor. Shooter çok fazla silah taşıyabiliyor ve vurucu bir güç niteliğinde. Speeder hızı ve çevikliği ile diğer gemilerden ayrılmakta. Fixer ile takım arkadaşlarınızı batmaktan kurtarabiliyorsunuz. Gemilere seviye atlatarak daha fazla sağlık, savunma, hız ve ateş gücüne kavuşabilirsiniz.

Android ve iOS Rovio'nun Battle Bay Oyunu Yayınlandı 2

Silah olarak toplar, torpidolar, el bombaları, zırhlar gibi çok sayıda öge var. Bunları toplayıp dilediğiniz şekilde kombinasyonlar oluşturabilirsiniz. Kendi savaş stratejinize göre savunma ya da saldırı ağırlıklı bir tarz yaratabilirsiniz. Yani düşmanlarınıza tüm gücünüzle saldırabileceğiniz gibi savunma oyunu oynayarak da belli noktaları ele geçirmeniz mümkün olabilir. Farklı sınıflardaki gemiler ve çeşitli silahlar yardımıyla çok farklı savaş stratejileri geliştirilebiliyor.

Android ve iOS Rovio'nun Battle Bay Oyunu Yayınlandı 3

Battle Bay Android ve iOS işletim sistemli mobil cihazlara uygulama mağazalarından ücretsiz yüklenebiliyor ancak oyun içi satın alma ögeleri bulunmakta.

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?