Kategoriler
Rehberler

Android: Verileri microSD Karta Taşımak

Android yüklü cihazların büyük kısmı microSD kartlara destek veriyor. Böylece dahili depolama alanı arttırılabildiği gibi aynı zamanda uygulamalar taşınabiliyor. Genelde müzik, video gibi büyük boyutlu içerikleri depolamak için ideal ama GB’larca boyut kaplayan oyunları kurarken de destek olabilir.

Android: Verileri microSD Karta Taşımak

Ucuz tip Android cihazlarda 4 GB depolama alanı sunanları bile gördük ama neyse ki artık üretilmiyor ama hala 8 GB sunan ucuz cihazlar var. Depolama alanı GB olarak ifade edilse de aynı zamanda okuma ve yazma performansı da önemli ve bu yüzden microSD kart kullanılmadan önce yüksek performanslı olanları seçmek önemli. Cihazda boş yer azalmışsa uygulamaları karta aktarıp yer açmak için şu yolu izleyin:

app_to_SD_thumb

Ayarlar içinden uygulamalara girin ve adı geçen uygulamaya ait sayfaya girdikten sonra varsa SD karta taşı kutusuna tıklayın. Cihazla gelen yani sistem uygulaması olarak tanımlananları kaldırmak da SD karta taşımak da desteklenmez. Müzik, video gibi medya içeriğini cihazdan karta taşımak içinse en hızlı yol USB kablosuyla PC ya da Mac’e bağlayıp aktarmak. Elbette Android özel dosya yönetici uygulamaları da var ama bunların yaptığı veri aktarma işlemleri daha yavaş gerçekleşebilir ve daha zahmetli hale gelebilir.

SD_on_Mac