Kategoriler
Rehberler

iPhone’daki Notları iCloud’a Aktarmak

Apple iPhone’daki notları iCloud’a aktarmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. iOS işletim sistemindeki Notes uygulamasıyla basit ve küçük notlarınızı cihazda kayıt altına alabiliyorsunuz. Tabii bunları iCloud hesabınıza aktarmanız da mümkün. iPhone’da bir not oluşturdunuz ve kaydetmeye karar verdiniz. iPhone’unuzdaki notlarınız da iCloud ile eşitlenmiyor. Cihazınızı sıfırladığınızda ya da geri yükleme yaptığınızda aldığınız notları kaybedeceksiniz. Ancak iCloud’da depolanan notlar güvende olacaktır. Üstelik iCloud’daki notlarınızı Mac bilgisayarınız ve diğer iOS cihazlarınızla da eşitleyebiliyorsunuz. Notes uygulaması klasörleri de desteklemekte, iPhone’da klasörler oluşturup bunları iCloud hesabınıza kaydedebilirsiniz. Hangi notların kilit ekranı widget’ında görüneceğini de seçebiliyorsunuz. iPhone’daki notları iCloud’a aktarmak için bu aşamaları takip etmeniz yeterli olacaktır. Burada herhangi bir kopyala / yapıştır işlemi yok.

iPhone’daki Notları iCloud’a Aktarmak

Notes uygulamasını çalıştırın. Arayüzde kaç tane notun cihazda ve iCloud hesabında depolandığı bilgisi görüntülenecektir. iPhone’daki notlarınızı iCloud’a aktarabilir, bu işlemin tersini de gerçekleştirebilirsiniz. Süreç aynı şekilde işlemekte.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için fotoğraftan arkaplan temizleme uygulamaları

iPhone'daki Notları iCloud'a Aktarmak 1

iPhone’daki bir notu iCloud’a aktarmak için öncelikle cihazınızdaki notları görüntüleyin.

iCloud’a eşitlemek istediğiniz notu bulun ve sola doğru kaydırma hareketi yapın. Move ve Delete seçeneklerini göreceksiniz. Move‘a dokunun. Select a folder ekranı karşınıza gelecek. Şimdi iPhone’daki notunuzu iCloud’a aktarabileceksiniz. Dilerseniz iPhone’daki farklı bir klasöre de taşıyabilirsiniz.

iPhone'daki Notları iCloud'a Aktarmak 2

Select a Folder ekranında yeni bir klasör oluşturmak da mümkün. iCloud hesabınızda ya da cihazınızda yeni bir klasör oluşturabilirsiniz.

Birden fazla notu taşımak istiyorsanız üst kısımdaki Edit butonuna dokunun. Taşımak istediğiniz notları işaretleyerek seçin ve sol alttaki Move to butonuna dokunun. Notları taşımak istediğiniz klasörü seçin. Tıpkı önceki aşamada olduğu gibi notları iCloud’daki ya da cihazdaki bir klasöre taşıyabilir ya da dilerseniz yeni bir klasör oluşturabilirsiniz.

iPhone'daki Notları iCloud'a Aktarmak 3