Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Anneler Gününe Özel Video Hazırlayın

Anneler günü bu sene de geldi çattı ve hediye alma zamanı geldi. Geek bir kullanıcıysanız çektiğiniz anı dolu fotoğrafları kullanarak annenize özel bir video hazırlayabilir ve bu günü ölümsüz kılacak bir sunum gerçekleştirebilirsiniz.

Android: Anneler Gününe Özel Video Hazırlayın

Kart alıp yazmak yerine özel bir dijital video sunumu yaparak dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Elbette anneler günü videosunda annenizin başrole geçebilmesi için ona ait çekilmiş fotoğraflara gerek duyacaksınız. Umarız şimdiye kadar yeterli çekim yaptınız ve derlediniz. Google Photos ortamındaki fotoğraflardan video oluşturma ya da Facebook’un sağladığı arkadaşlık yıldönünü videoları için belirli bir sayıda fotoğrafın buluta yüklenmiş olması gerekiyor. Facebook videosu aksine Google’da filmlerdeki fotoğraf durumunu manuel seçmek ve sona not mesaj eklemek imkansız. Google Fotoğraflar uygulamasının yeni sürümü işinizi kolaylaştırıyor ama son dakika çözümü olarak düşünülmeli.

screenshot.1493986925

Video hazırlamak için photos.google.com/mothersday adresini ziyaret edin ve annenizi seçin. Ardından eklemek istediğiniz diğer kişileri seçin ve gerisini Google hallettsin. Bir kaç dakika işleme süresinden sonra video hazır olacak ve asistan sekmesine eklenecek. Yüz tanımlama sistemi sayesinde sadece annenizi seçtiğinizde onu içeren tüm fotoğrafları otomatik olarak buluyor olacak. Elbette çok az sayıda anne fotoğrafı varsa elde edilen videonun pek iddialı olmasını beklememelisiniz.