Kategoriler
Rehberler

Android: Bluetooth Cihazlar İçin Varsayılan Ses Seviyesi Ayarlamak

Android‘li akıllı telefonlarda Bluetooth Cihazlar İçin Varsayılan Ses Seviyesi Ayarlamak üzere izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Android’li akıllı telefonunuzda bir Bluetooth cihaza bağlandığınızda ses seviyesinin her cihaz için aynı olmadığını ve her bağlantıda sesi tekrar ayarlamanız gerektiğini görmüşsünüzdür. Bluetooth özellikli aksesuarlar için varsayılan ses seviyesini ayarlamayı sağlayan bir yöntem şüphesiz Android kullanıcılarının işini kayda değer şekilde kolaylaştıracaktır. Android‘de Bluetooth Cihazlar İçin Varsayılan Ses Seviyesi Ayarlamak istiyorsanız üçüncü parti bir uygulamadan yardım almanız gerekecek.

Android: Bluetooth Cihazlar İçin Varsayılan Ses Seviyesi Ayarlamak

Öncelikle Android işletim sistemli akıllı telefonunuza Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak Bluetooth Volume uygulamasını yükleyin. Kurulumdan sonra uygulamayı çalıştırın ve talep ettiği erişim izinleri için onay sağlayın.

[appbox googleplay id=com.nightshadelabs.bluetoothvolume&hl=en]

Akıllı telefonunuzda Bluetooth’u aktive edin. Uygulama arayüzünde daha önce bağlantı kurduğunuz ve kullandığınız Bluetooth aksesuarlar görüntülenecektir. Eşleştirilen her cihaz ya da aksesuar için medya ses seviyesi ve telefon görüşmelerindeki ses seviyesini ayarlama olanağı sunan iki kaydırma çubuğu bulunacaktır.

Android Bluetooth Cihazlar İçin Varsayılan Ses Seviyesi Ayarlamak 1

Uygulama arayüzünde akıllı telefonunuzla kullandığınız her bir Bluetooth cihaz için (kulaklık, hoparlör vb.) varsayılan ses seviyelerini dilediğiniz gibi ayarlayın. Ardından yaptığınız değişiklikleri kaydedin ve uygulamayı kapatın. Bundan sonra ilgili cihazları akıllı telefonunuza bağladığınızda ayarladığınız ses seviyesinin etkin olduğunu göreceksiniz.

Android Bluetooth Cihazlar İçin Varsayılan Ses Seviyesi Ayarlamak 2

Uygulama arka planda çalışıyor fakat pil ömrü ve performans konusunda olumsuz bir etkisi olmuyor. Bu konuda endişeye kapılmanıza gerek yok.

Android Bluetooth Cihazlar İçin Varsayılan Ses Seviyesi Ayarlamak 3