Kategoriler
Rehberler

Android: Ekran Kaydı Almak (Root’suz)

Android işletim sistemli akıllı telefonlarda root erişimi olmadan ekran kaydı almak için kullanılabilecek araçları tanıyacağız. Android bugün tüm dünyada milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen bir işletim sistemi. Çok sayıda özelliğe ve özelleştirme olanağına ev sahipliği yapıyor. Android’li telefonunuzda çeşitli sebeplerle ekran kaydı almak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda ekran kaydı almak için başvurabileceğiniz ve root erişimine ihtiyaç duymayan uygulamalardan birkaçını tanıyacağız.

Android: Ekran Kaydı Almak (Root’suz)

AZ Screen Recorder

Android Ekran Kaydı Almak (Root'suz) 1

Android için geliştirilen en başarılı ekran görüntüsü kaydı uygulamalarından birisi olan AZ Screen Recorder ilk etapta Android Lollipop işletim sistemi için optimize edilmiş şekilde kullanıma sunulmuştu, tabii Android’in daha güncel versiyonları da desteklenmekte. Zaman limiti, filigran, reklam gibi unsurlar içermiyor. HD ve Full HD kayıt alabiliyor, dilerseniz kaydı duraklatıp devam edebiliyorsunuz. Ön kameradan kendi görüntünüzü videoya ekleyebiliyor. Geri sayım aracı içermekte. Kayıt üzerine semboller ve işaretlemeler ekleyerek ipucu videoları hazırlayabilirsiniz. Aldığınız kayıtları kırpabiliyorsunuz.

[appbox googleplay id=com.hecorat.screenrecorder.free&hl=en]

Rec. (Screen Recorder)

Android Ekran Kaydı Almak (Root'suz) 2

Ekran aktivitesini kaydetmek için kullanılabilecek başka bir ücretsiz uygulama olan Rec. ücretsiz ve root erişimine ihtiyaç duymuyor. Kayıt için bitrate değeri ve kayıt dizinini önceden ayarlayabiliyorsunuz. Görüntü kaydına sesinizi dahil edebilir, favori yapılandırmalarınızı ön tanımlı ayar olarak uygulamaya ekleyebilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.spectrl.rec&hl=en]

One Shot Screen Recorder

Android Ekran Kaydı Almak (Root'suz) 3

Bu uygulama esasında ücretli. Ücretsiz versiyonunda ekran videolarına filigran ekleniyor, aynı zamanda uygulama arayüzünde reklam görüntüleniyor. Ücretli versiyon daha iyi bir kullanıcı deneyimi vaat ediyor.

[appbox googleplay id=com.makeez.oneshotfree&hl=en]

Shou

Android Ekran Kaydı Almak (Root'suz) 4

Shou ekran videosu kaydetmek için kullanabileceğiniz hayli popüler olan bir uygulama. Ekran görüntüsü kaydına stereo ses kaydı dahil edebiliyor. Cihazınızı sallayarak kayıt almaya başlayabiliyorsunuz. Zaman limiti yok. Kayıt esnasında ekrana dokunduğunuzda bu eylemlerinizin vurgulanmasını sağlayabilirsiniz.

[appbox googleplay id=tv.shou.android&hl=en]

Mobizen

Android Ekran Kaydı Almak (Root'suz) 5

Uygulama ile Minecraft, Clash of Clans gibi oyunların ya da Snapchat, Instagram, Facebook gibi uygulamaların ekran videosunu alabilirsiniz. Tamamen ücretsiz. Videolara filigran eklenmesi söz konusu değil. Android 4.4 ve daha güncel işletim sistemli akıllı telefonlarla uyumlu olduğunu belirtelim.

[appbox googleplay id=com.rsupport.mvagent&hl=tr]