Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: El Yazısı Notları Dijitale Dönüştürün

Hala el yazısı kullanarak kağıt üzerine not almayı sürdüren kullanıcılardan biriyseniz bir anda yazdıklarınızın epey yer kapladığını ve bunları dijital ortama aktarmanın zaman kaybı yarattığını düşünebilirsiniz.

Android/iOS: El Yazısı Notları Dijitale Dönüştürün

Bu işe özel olarak geliştirilmiş dijital kalemler ve akıllı kağıtlar gibi çözümler olsa da seneler içinde el yazısı tanıma özelliği olan yazılımlar ciddi yol kat ettiler. El yazısı tanımlama yazılımları kalem kullanarak ekrana yazmayı tercih edenlerin denemesi gereken seçenekler. Bu konuda öne çıkan seçeneklerden biri WritePad.

iOS sürümü yarı yarıya daha ucuz olan bu uygulama için pahalı denemez. Ekrana yazmaya başladığınızda el yazınız görünürken elinizi kaldırdığınızda ya da ara verdiğinizde bu yazılarınız dijitale dönüştürülerek saklanıyor. Bu sistemde de ekrana yatay olarak satır halinde yazmanız gerekiyor ama her zaman satır doldurmanız ya da cümle tamamlamanız şart değil.

WritePad_2

Yazım sırasında girdiğiniz kelimeler kontrol edilerek hata varsa doğru kelimeler öneriliyor. Yazım ve imla hataları algılanabiliyor. Parmaklarınızla kısayollar kullanabilir ve örneğin geri gitme, tanımlama, kopyala, yapıştır gibi işlemler yapabilirsiniz. Bir diğer kısayolsa işaretleri içeren menüyü çağırıyor.

WritePad_gestures

Daha hassas yazım başarısı istiyorsanız özel yazma alanını kullanarak dijitale dönüşen metnin önizlemesini görebilirsiniz ama bu alana bir kerede en fazla birkaç kelime yazabilirsiniz. WritePad ek olarak geleneksel klavye arabirimi içererek normal bir klavye gibi kullanmanıza da olanak veriyor.

WritePad_pad

Konum bilgisi yapıştırma, takvim girdisi oluşturma gibi ek seçenekler de var. Tüm belgeler otomatik olarak saklanıyor ve klasörler içinde organize edilebiliyor. PDF olarak dışa aktarma, Twitter ve Facebook ile paylaşma var. iCloud, Dropbox, Box, Evernote, OneDrive, Google Drive desteğiyle bulut esaslı eşleştirme destekleniyor.