Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8: Sesi Aynı Anda İki Bluetooth Cihaza Göndermek

Samsung Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonda Dual Audio adlı özellik sayesinde Sesi Aynı Anda İki Bluetooth Cihaza Göndermek mümkün. Genellikle işlevini yerine getiremeyen kulaklık ayırıcıları ve yanınızdaki arkadaşınızla kulaklığı paylaşma olayından sıkıldıysanız Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonda bu soruna veda etmenizi sağlayacak bir özellik bulunmakta. Dual Audio ile Sesi Aynı Anda İki Bluetooth Cihaza Göndermek oldukça kolay. Üstelik sorunsuz bir kullanım deneyimi elde edilebiliyor.

Samsung Galaxy S8: Sesi Aynı Anda İki Bluetooth Cihaza Göndermek

Samsung Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonda Dual Audio özelliğini etkinleştirmek için:

Settings menüsüne erişin.

Connections seçeneğine dokunun.

Bluetooth ile devam edin.

Samsung Galaxy S8 Sesi Aynı Anda İki Bluetooth Cihaza Göndermek 1

Ekranın sağ üst kısmında konumlandırılmış ve üç noktalı simgeden oluşan butona dokunun.

Dual Audio seçeneğine dokunun.

Dual Audio’yu etkinleştirmek için arayüzde sağ üst kısımda bulunan anahtarı aktive edin.

Samsung Galaxy S8 Sesi Aynı Anda İki Bluetooth Cihaza Göndermek 2

Dual Audio özelliğini etkinleştirdikten sonra akıllı telefona iki Bluetooth cihaz bağladığınızda Galaxy S8 her iki cihaza da ses aktarımı gerçekleştirecektir. Bu iki Bluetooth cihazın her ikisi de kulaklık, her ikisi de hoparlör ya da birisi kulaklık, birisi hoparlör olabilir. Bu tip kombinasyonlar açısından bir kısıtlama yok. Eğer Galaxy S8’e üçüncü bir Bluetooth cihaz bağlarsanız ilk bağlantı kurulan Bluetooth cihaz Dual Audio modundan çıkarılacaktır.

Bu arada durdurma, yürütme, önceki / sonraki şarkıya geçme gibi kontrolleri bağlantıyı ilk olarak kuran cihaz gerçekleştirebiliyor. İkinci cihazdan bu kontrolleri gerçekleştirmek mümkün değil.