Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8: Mavi Işık Filtresini Etkinleştirmek

Samsung Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonda mavi ışık filtresini etkinleştirmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Tüketici elektroniğinde son dönemde gece maruz kaldığımız mavi ışık miktarının azaltılması ile ilgili büyük bir eğilim söz konusu. Kişisel bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarda kullanılabilecek gece filtresi ve mavi ışık filtresi uygulamalarının son dönemde yaygınlaştığını görüyoruz. Güney Kore merkezli Samsung bu trende uyarak 2017 yılı amiral gemisi akıllı telefonları olan Galaxy S8 ve S8+’a mavi ışık filtresi özelliğini dahil etmiş durumda. Samsung Galaxy S8‘de mavi ışık filtresini etkinleştirmek oldukça kolay.

Samsung Galaxy S8: Mavi Işık Filtresini Etkinleştirmek

Akıllı telefonunuzda Settings menüsüne erişin.

Aşağı doğru kaydırma yapın ve Display seçeneğine dokunun.

Blue light filter seçeneğine dokunun. Karşınıza iki farklı seçenek gelecek. Gece filtresinin ne zaman aktif olacağını ve opaklığı ayarlayabiliyorsunuz.

Turn on now butonuna dokunarak gece filtresinin nasıl göründüğünü öğrenebilirsiniz.

Üstteki Opacity kaydırma çubuğunu kullanarak filtre aktif hale geldiğinde onun ne kadar güçlü olmasını istediğinizi belirleyebilirsiniz. Daha sonra diğer ayarları yapılandırmak için mavi ışık filtresini kapatabilirsiniz.

Güneşin batışından gün doğumuna kadar veya belirli bir saat aralığında filtrenin etkinleştirilmesini isteyip istemediğinizi seçin. Burada tercih size kalmış. Saat aralığı belirlemek isterseniz Custom schedule seçeneğini kullanabilirsiniz.

Samsung Galaxy S8 Mavi Işık Filtresini Etkinleştirmek 1

Mavi ışık filtresi yaptığınız ayarlamaya uygun olarak otomatik devreye girecektir. Filtrenin özellikle gece geç ve sabah erken saatlerde göz yorgunluğunuzu azaltmada yardımcı olacağını belirtelim.