Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Kolayca Görev Atamak ve Dağıtmak

Çoğu durumda yapılması gereken görevler sadece sizleri ilgilendirmiyor ve diğer kişilerin de planlara dahil edilmesi gerekiyor. Bu tür durumlarda en popüler uygulamalardan biri olan Wunderlist bile yetersiz kalabiliyor.

iOS: Kolayca Görev Atamak ve Dağıtmak

Neyse ki bu tür durumlar için imdada yetişebilen Beamtask adlı bir ücretsiz iPhone uygulaması var. İşleri kolaylaştırmak üzere geliştirilmiş olan bu uygulamada başkalarının yapacağı işleri görev listesine eklemek kolay.

Geliştirici sitesinde yer alan açıklamaya göre Android uyumlu sürüm yakında dağıtıma sunulacak. Beamtask’in temelinde her biri ayrı bir kişiye atanan görevler var. Bu kişi siz ya da hayatınızda yer alan bir diğer kişi olabilir. Aile bireyleri ya da iş arkadaşları, okul arkadaşları vb seçilebilir.

Beamtask-for-iPhone-Main-screen

Yapılacaklar listesi iki ana bölüme ayrılıyor. Gelen kutusu ve gönderilenler. Gelen kutusu sizin yapacağınız görevleri listeliyor. Gönderilenler listesinde sizin atadığınız görevler var. Bu sayede diğer kişilere sorumluluk veriyorsunuz. Elbette yapısından ötürü karşıdaki kişilerin de Beamtask kurmuş olması ve e-postaları ile oturum açmış olması gerekiyor.

Beamtask-for-iPhone-Create-task-set-alarm

Bir görev eklemek için artıya tıklayın ve ben ya da diğer kişiler seçtikten sonra alıcının e-posta adresini girin. Eklenen kişiler ilk seferden sonra Beamtask kişiler listenize eklenir. Ardından görevi anlatan açıklamayı girin. Beamtask talebini alan kullanıcı kabul ya da ret edebilir. Kabul edilme durumuna göre gönderilenler listenizde yer alanlara kırmızı ya da yeşil sembol eklenir.

Beamtask-for-iPhone-Complete-Task

Size atanan bir görevi bitirince onay vererek güncelleyebilirsiniz. Ayrıca buna özel bir hatırlatıcı ekleyebilirsiniz. Bu uygulamanın alışveriş listesi gibi amaçlar için uygun olmadığını ekleyelim çünkü görevlere uzun açıklamalar girilemiyor.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?