Kategoriler
Rehberler

Android: Kalite Kaybı Olmadan Fotoğraf Sıkıştırmak

Android‘li akıllı telefonlarda kalite kaybı olmadan fotoğraf sıkıştırmak için izlenmesi gereken aşamaları anlatacağız. Android işletim sistemli akıllı telefonlar her geçen yıl daha gelişmiş özelliklere kavuşuyor. Daha yüksek çözünürlüklü ekranlar, yüksek kapasiteli piller, her yıl daha da güçlenen işlemci ve grafik işlemcileri bizleri karşılıyor. Tabii işin bir de kamera boyutu var.

İşlemci güncellemesi tüm kullanıcılar için fazla anlam ifade etmeyebilir ancak kamera çok kullanılan bir öge ve hemen her türden kullanıcı için büyük öneme sahip. Gelişen akıllı telefon kameraları ile harika fotoğraflar çekmek mümkün. Yüksek kalite ve çözünürlükteki fotoğrafların boyutları da doğal olarak hayli yüksek oluyor. Büyük boyutlu fotoğraflar özellikle microSD kart yuvası olmayan akıllı telefonlar için büyük sorun oluşturmakta. Fotoğraflarını silmek istemeyen ancak depolama alanı sorunu ile karşı karşıya kalmak da istemeyen kullanıcılar fotoğraf sıkıştırma yöntemini izleyebilir. Burada doğru uygulamayı tercih etmek önemli. Her sıkıştırma işlemi şüphesiz kaliteyi bir miktar etkileyecektir fakat önemli olan kaliteyi en az şekilde düşüren uygulamayı kullanmak. Android‘de kalite kaybı olmadan fotoğraf sıkıştırmak oldukça kolay.

Android: Kalite Kaybı Olmadan Fotoğraf Sıkıştırmak

Compress Image uygulaması ile fotoğraflarınızı % 97’ye varan oranlarda, tek bir dokunma ile kolayca sıkıştırabiliyorsunuz. Öncelikle uygulamayı Google Play uygulama mağazasından akıllı telefonunuza yükleyin.

[appbox googleplay id=com.bluepea.imagecompress&hl=en]

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Arayüzde alt kısımda yer alan galeri simgesine dokunun.

Android Kalite Kaybı Olmadan Fotoğraf Sıkıştırmak 1

Karşınıza gelen arayüzden sıkıştırmak istediğiniz fotoğrafları seçin.

Android Kalite Kaybı Olmadan Fotoğraf Sıkıştırmak 2

Seçimlerinizi yaptıktan sonra arayüzde sağ üst kısımda yer alan tick butonuna dokunun. Fotoğrafın çok yer kaplayan orijinal halinin silinmesini istiyorsanız Delete Old butonunu kullanmalısınız.

Android Kalite Kaybı Olmadan Fotoğraf Sıkıştırmak 3

İşlem bu kadar basit! Compress Image fotoğrafların kalitesini bozmadan onları kolayca sıkıştırabilmenizi sağlamakta.