Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Huawei Watch Android Wear 2.0 Güncellemesi

Huawei Watch Android Wear 2.0 güncellemesi yayınlandı. Huawei’nin ilk akıllı saati olan Huawei Watch bugün hala harika bir akıllı saat olarak nitelendirilebilir. Ürün 2015’te raflardaki yerini almıştı, tasarımıyla o dönemki cihazlara kıyasla ön plana çıkıyordu. Bugün de hala beğenilen bir cihaz, hatta bazı kullanıcılar akıllı saatin Huawei Watch 2’ye kıyasla daha iyi olduğunu düşünmekte. Huawei Watch kullanıcılarını sevindirecek haber nihayet geldi, akıllı saat için Android Wear 2.0 işletim sistemi güncellemesi hazırlandı.

Huawei Watch Android Wear 2.0 Güncellemesi

Huawei Watch Android Wear 2.0 Güncellemesi 1

Huawei Watch akıllı telefon AW güncellemesini almaya başladı fakat ilk etapta geliştirici ön izlemesi sürümünü cihazlarına yükleyenler bu güncellemeye ulaşabiliyor. Ön izleme sürümlerinde sorunlarla karşılaşılmaması firmayı artık final sürümü yayınlamaya itmiş olsa gerek. Güncelleme Huawei Watch’ın tüm varyantları için hazır durumda: Classic, Women ve Standard.

Android Wear 2.0 güncellemesi ile Android Wear Play mağazası yenileniyor. Akıllı saat öncesine kıyasla daha gelişmiş kablosuz ağ yeteneklerine kavuşuyor. Bağımsız uygulamalar, yeni saat yüzleri, mesajlaşmada kayda değer gelişmeler ve Google Assistant’a eklenen yeni birkaç özellik pakette bulunmakta. Google, Android Wear 2.0 güncellemesi üzerinde aylardır çalışmalarını sürdürüyordu ve Huawei Watch geliştirici test cihazlarından birisi konumundaydı, yani bu güncellemeden kullanıcıların beklentisi büyük.

Geliştirici ön izleme sürümünden terfi edecek kullanıcılar tüm verilerin silineceğinin bilincinde olmalı. Güncellemeye bir an önce kavuşmak istiyorsanız cihaza hala geliştirici ön izleme sürümünü yükleyebiliyorsunuz fakat ADB ve fastboot gibi kavramlar size pek bir şey ifade etmiyorsa bu işe hiç girişmemenizi öneriyoruz.