Kategoriler
Apps & Oyunlar

Spotify: QR Kod Taramak ve Paylaşmak

Popüler müzik akışı uygulaması Spotify‘da QR kod taramak ve paylaşmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Müzik akışı hizmeti sunan servisler son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Tabii bu tablonun oluşmasında akıllı telefonların ve mobil internet bağlantı olanaklarının hızla geniş kitlelere ulaşmasının da payı büyük. Sektörde önde gelen hizmetlerden birisi Spotify. Tüm dünyada ve ülkemizde de ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmış durumda. Satın aldığınız dergiyi / kitabı okurken dinlemenizin tavsiye edildiği müzikleri içeren Spotify listeleri dahi mevcut.

Spotify'ın QR Kod Özelliği ile Şarkı Paylaşmak Daha Kolay

Spotify’da dinlediğiniz bir şarkıyı sosyal medyada ya da anlık mesajlaşma uygulaması aracılığıyla paylaşabiliyorsunuz. Bu paylaşım yöntemiyle ilgili tek sorun sizi aracı bir uygulama kullanmaya itmesi. Spotify uygulamasından çıkmanız gerekmekte. Neyse ki Spotify bu sorunu çözdü ve artık şarkı / radyo / yürütme listesi paylaşımı için QR kod özelliğini getirdi. Spotify‘da artık QR kod taramak ve paylaşmak mümkün.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?

Spotify: QR Kod Taramak ve Paylaşmak

Öncelikle uygulamayı son sürüme güncelleyin. Uygulamada QR kod ile paylaşım yapmak için öncelikle paylaşmak istediğiniz bir şarkıyı ya da radyo istasyonunu açın. Sağ kısımda yer alan ve üç noktalı simgeden oluşan butona dokunun. QR kodu albüm kapağı görselinin altında yer alacaktır. Spotify kullanan bir arkadaşınızın bu kodu uygulama aracılığıyla taraması yeterli oluyor. Bu aşamalar şarkı, radyo istasyonu ve yürütme listeleri için aynı şekilde geçerli.

Spotify QR Kod Taramak ve Paylaşmak 1

Spotify QR kodu tarama işlemi için öncelikle uygulamayı açın ve Search sekmesini görüntüleyin. Üst kısımda, arama kutucuğunun yanında bir kamera simgesini göreceksiniz. Bu simgeye dokunun, uygulama bünyesindeki QR kod tarayıcı açılacaktır. Uygulamanın kameranıza erişmesine izin verin. Kamera açıldığında ilgili Spotify QR kodunu görüntüleyin. QR kodun içerdiği parçaya / yürütme listesine yönlendirileceksiniz.

Spotify QR Kod Taramak ve Paylaşmak 2

Spotify QR kodlarını taradığınızda, işaret ettiği şarkıyı veya şarkı listesini kaydetme veya hemen oynatma seçenekleri karşınıza gelecektir. Şarkı veya radyo hemen çalınmaya başlamıyor. Bir şarkının QR kodunu taradığınızda Spotify size şarkının bulunduğu albümü gösterecek ve size indirme seçeneği sunacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Yazarlar için olmazsa olmaz Android uygulamaları