Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Chrome İle Çevrimdışı Gezinti

Kullanıcıların büyük kısmı iç ortamlarda Wi-Fi dış ortamlardaysa mobil bağlantı kullanarak çevrimiçi durumda kalabiliyorlar ama bazı anlarda yüksek boyutlu dosyalara erişmekten ya da mobil verinin kotaya ulaşmasından ötürü bağlantı kurmak yerine çevrimdışı kalmayı seçebilirsiniz.

Google, Chrome'da Drive'ın çevrimdışı depolama modunu test ediyor ...

Android: Chrome İle Çevrimdışı Gezinti

Bu gibi durumlarda içeriğe erişebilir olmak adına Google’ın başarılı internet tarayıcısı Chrome’un mobil sürümüyle gelen çevrimdışı okuma özelliğini kullanabilirsiniz. Seneler boyunca çok sayıda güncellemeden geçen bu uygulama giderek daha iyi hale geliyor ve aynı zamanda mobil veri kullanımını azaltan özel mod da içeriyor.

Belirli sayfalardaki içeriği okumaya vaktiniz yoksa daha sonra okumak üzere indirebilir ve çevrimdışı olsanız bile bu sakladığınız sayfa içeriğini Chrome ile okuyabilirsiniz. Açıklamalara göre her hafta 45 milyon sayfası daha sonra çevrimdışı okumak üzere Android cihaza indiriliyor. Bunu gerçekleştirmeniz son derece kolay.

screenshot.1494322876

Daha önceleri sayfa saklamak için Chrome menüsü içinden sakla seçeneğine tıklamak gerekiyordu. Artık bir linke uzun tıklayıp tamamını indirebilirsiniz. İkinci ilerleme ise saklanan bir içeriği çevrimdışı okumak için açınca fark ediliyor. İnternete bağlanamayan Chrome uygulaması bunu daha sonra çevrimiçi olunca indirme seçeneği sunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Chrome ile gelen üçüncü ilerleme ise daha önceden indirip çevrimdışı okumak üzere sakladığınız sayfaların daha kolay yönetilebilmesi. Yeni bir sekme açınca daha önceden indirip çevrimdışı sakladıklarınızın yanında yeni bir çevrimdışı logosu yer alıyor. Böylece kolayca çevrimdışı olsanız da açıp okuyabileceğiniz içeriği görebiliyorsunuz. Bu sayede Pocket ve Instapaper uygulamaları gereksizleşiyor!