Kategoriler
Rehberler

Android / iOS: Cihazlarınız Arasında Kolay Dosya Aktarımı

Android kullanıcıları dosya aktarımı söz konusu olduğunda AirDroid uygulamasını kullanıyor. Apple kullanıcılarıysa AirDrop seçiyor. Peki elinizde Windows PC, Android ve iOS cihazlar varsa bu üçü arasında aktarım için hangi uygulamayı kullanacaksınız?

Android: Cihazlarınız Arasında Kolay Dosya Aktarımı

Feem adındaki reklam destekli ücretsiz uygulamanın özelliği Android, iOS, Linux, Mac ve Windows sürümlerinin olması.

[appbox appstore id596378699]

[appbox googleplay id=com.feeperfect.feemwifi.free]

Masaüstü dahil diğer tüm versiyonları indirmek içinse şu adrese girebilirsiniz: http://tryfeem.com/en/download.html

Bulut depolama esaslı uygulamalar verilerinizi bir cihazınızdan diğerine aktarmak için öncelikli olarak kendi sunucularına gönderirler. Bu nedenden ötürü hemen yan odadaki bilgisayara dosya göndermek istediğinizde ve hele internet yükleme hızınız düşükse bu tür uygulamalar istenen sonucu vermekten uzak kalır ve dosya boyutu büyükse bekleme süresi can sıkar.

Feem-iOS

Feem uygulamasını açınca fonksiyonelliğin tasarım önüne geçtiği hemen fark ediliyor. Çekici bir arabirim ya da dizayn söz konusu bile değil. Kötü görünen logo da cabası. 10-20 saniye beklemeden sonra cihazlarınız tespit ediliyor. iOS cihazınızdaki Feem’in algılanabilmesi için ekran kilidinin açılması ve ekranın görünür tutulması öneriliyor. Aktarım yapacağınız tüm cihazlara Feem kurmanız ve arka planda açık tutmanız gerekiyor.

Sol menüde yer alan kısayolları kullanarak dosya gönderebilir, diğer cihazları görebilir, dosya indirebilir ve ayarlara girebilirsiniz. Windows PC’de yer alan 150 şarkıyı (420 MB) göndermemiz 10 dakika aldı. iOS cihazınıza müzik ya da video gönderebilirsiniz ama ilgili oynatıcılar bulamıyor olacak. VLC’nin iOS sürümünü kurar ve dosyalara tıklayıp birlikte aç seçerseniz VLC ile izleyebilirsiniz.

Feem-Windows-chat

Bir diğer özellikse yüklü cihazlarınız arasında sohbet yapabilmek. Nedense rahatsız edici bir bildirim sesi seçilmiş ve değiştirilemiyor. Feem ile gelen reklamlar kimi zaman can sıkıcı olabiliyor. Özellikle Windows sürümü sürekli satın al mesajı gösteriyor.