Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8: Ekran Çözünürlüğünü Değiştirmek

Samsung Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonda Ekran Çözünürlüğünü Değiştirmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Galaxy S8 akıllı telefonun Quad HD+ SuperAMOLED ekranı cihazın en önemli özelliklerinden birisi konumunda. Ekran gerçekten de hayli büyük ve neredeyse çerçeve içermeyen bir yapıda, yani kullanıcıların dikkatini çekmemesi için bir sebep yok. Ekranın doğal çözünürlüğü 2960 x 1440 piksel fakat varsayılan olarak Full HD+ yani 2220 x 1080 piksel çözünürlük ayarlanmış durumda. Hatta çözünürlüğü dilerseniz HD+ yani 1480 x 720 piksel seviyesine de düşürebiliyorsunuz. Dilerseniz şimdi Galaxy S8‘deki çözünürlük seçeneklerine ve akıllı telefonda Ekran Çözünürlüğünü Değiştirmek için ne yapmanız gerektiğine bakalım.

Samsung Galaxy S8: Ekran Çözünürlüğünü Değiştirmek

Samsung Galaxy S8 Ekran Çözünürlüğünü Değiştirmek 1

Bildirim alanından aşağı doğru kaydırma hareketi yapın.

Sağ üst kısımda yer alan dişli çark simgesine dokunun.

Display menüsünü görüntüleyin.

Bu menüdeki Screen resolution seçeneğine dokunun.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

Samsung Galaxy S8 Ekran Çözünürlüğünü Değiştirmek 2

Buradaki kaydırma çubuğunu kullanarak çözünürlüğü HD+, FHD+ ya da WQHD+ olarak ayarlayabiliyorsunuz. Yaptığınız değişikliği kaydetmek için Apply butonuna dokunabilir, değişikliği geri almak için Cancel seçeneğini kullanabilirsiniz.

Çözünürlük kaydırıcısı ekrandaki netliği etkiliyor; doğal WQHD en iyi görüntü kalitesini sağlıyor ancak düşük bir çözünürlük ayarı da pil ömrünü uzatabiliyor. Varsayılan FHD+ çözünürlüğü, ekranın tüm potansiyelini kullanmasa da WQHD’ye kıyasla daha makul seviyede pil tüketimi gerçekleştiriyor.

Bildiğiniz gibi Galaxy S8+ akıllı telefonun ekranı 6.2 inç genişlikli yani Galaxy S8’e kıyasla kayda değer şekilde büyük, bu akıllı telefonda çözünürlük değişiminin görüntü kalitesine etkisi daha net şekilde fark edilebilir. Galaxy S8+ sahibiyseniz WQHD+ çözünürlüğü seçmeyi düşünebilirsiniz.

Galaxy S8 ve S8+ kullanıcılarının birçoğu için iyi bir görüntü kalitesi ve dengeli pil ömrü adına varsayılan FHD+ çözünürlük değeri ideal olacaktır.