Kategoriler
Apps & Oyunlar

Slidebox İle Android’de Fotoğrafları Organize Etmek

Android’de fotoğrafları organize etmek için kullanabileceğiniz, başarılı bir çözüm olan Slidebox‘ı ele alıyoruz. Akıllı telefonlarımızdaki başarılı kameralar sayesinde bugün kaliteli fotoğraflar çekmek hiç de zor değil. Günlük hayatımızda sürekli olarak fotoğraflar çekiyoruz; bunların bir kısmı önemli ve güzelken bazıları pek bir anlam ifade etmeyebiliyor. Kameralar hızla iyileşmesine rağmen fotoğraf yönetimi konusunda bazı sıkıntılar sürüyor.

Screenshot Image

Akıllı telefonunuzda çok sayıda fotoğraf bulunuyorsa spesifik bir fotoğrafa kolayca ulaşmak pek mümkün olmuyor. Google Photos gibi tarih, konum ya da diğer faktörlere bağlı olarak fotoğraf organizasyonunu sağlayan çözümler mevcut ancak fotoğraf yönetiminin tek yöntemi bu değil.

Google Photos bizim de çok beğendiğimiz bir araç fakat bazen elle düzenleme şart oluyor. Bu noktada devreye Slidebox uygulaması giriyor. Eski Amazon geliştiricilerinin eseri olan uygulamadaki ana fikir galerinizdeki fotoğraflar arasında hızlı şekilde gezinerek bunlarla ne yapacağınıza karar vermek.

Slidebox İle Android’de Fotoğrafları Organize Etmek

Slidebox İle Android'de Fotoğrafları Organize Etmek 3

Uygulama jest tabanlı çalışıyor. Kurulumun ardından çalıştırdığınızda ekranda galerinize son olarak dahil edilen fotoğrafları görüyorsunuz. Bir fotoğrafı çöp kutusuna atmak için yukarı doğru kaydırma yapmalısınız. Sola doğru kaydırma hareketi yaptığınızda o anki fotoğraf mevcut albümde tutuluyor ve bir sonraki fotoğraf görüntüleniyor. Burada olay yalnızca fotoğraf silmek değil, organizasyon da sağlanıyor. Aşağı doğru kaydırma hareketi fotoğrafı bir albüme taşımanızı sağlıyor. Bu hareketi yaptığınızda yeni oluşturulacak albüm için bir isim girmeniz isteniyor. Albüme isim verdiğinizde albümün altta oluşturulduğunu ve ilgili fotoğrafın albüme dahil edildiğini görüyorsunuz. Bu albüme daha sonra yeni fotoğraf dahil edebilir ya da yeni albümler oluşturabilirsiniz. Uygulama popüler Tinder uygulamasına benzer, jest tabanlı bir kullanım deneyimi sunuyor.

Slidebox İle Android'de Fotoğrafları Organize Etmek 1

Slidebox’taki çöp kutusu Windows işletim sistemindeki Geri Dönüşüm Kutusu gibi çalışıyor. Çöp kutusuna bir fotoğraf koyduğunuzda cihazınızdan silinmiyor, aslında herhangi bir galeri uygulamasında bunları görebiliyorsunuz. Fotoğrafları kalıcı olarak silmek için çöp kutusunu boşaltmanız gerekiyor. Bu, fotoğrafları silmeden önce bir kez daha gözden geçirmenizi sağlıyor.

Slidebox İle Android'de Fotoğrafları Organize Etmek 2

Slidebox uygulamasının şu anki en önemli eksiği hafıza kartında yer alan fotoğrafların yönetimini gerçekleştirememesi, geliştirici bu özellik üzerinde çalıştıklarını ifade ediyor.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu