Kategoriler
Rehberler

iOS: iPhone Kullanarak Yazıcıya Çıktı Göndermek

iPhone kullanarak yazıcı çıktısı almak son derece kolay çünkü Apple’ın geliştirdiği AirPrint sistemi destek sağlıyor. Peki buna destek vermeyen yazıcıları nasıl kullanacaksınız. AirPrint ve diğer alternatif uygulamalar seçeneklerinizi arttırıyor.

iOS: iPhone Kullanarak Yazıcıya Çıktı Göndermek

Apple cihazları yazıcıyla kullanılabilecek biçimde hazır olarak geliyor. Kablosuz destekli bir yazıcınız varsa işiniz gerçekten kolay. Eğer AirPrint desteği olan bir yazıcınız yoksa üzülmeyin çünkü diğer seçenekler var. AirPrint kullanmak için yazıcınız varsa iPhone kullanırken Wi-Fi bağlantısının açık olduğundan emin olun ve Mail, Safari, Notes, Photos gibi baskı almak istediğiniz içeriğe sahip uygulamayı açıp paylaşma sembolüne tıklayın. Açılan paylaşma seçenekleri menüsünde yazıcı sembolü yer alıyor ve tıklamanız gerekiyor.

how-to-print-from-iphone

Bir sonraki ekranda yazıcı ayarları geliyor. Yapmanız gereken baskı sayısı, yazıcı seçimi gerçekleştirmek. Bu kadar basit.

AirPrint destekli yazıcınız yoksa

Bu gibi durumlarda üçüncü parti uygulamalar kullanılabiliyor. PrintCentral öne çıkan ve sık kullanılan alternatif seçeneklerden biri.

[appbox appstore id366020849]

Ödemeli olsa da bunun karşılığını veriyor. iPhone içinde yer alan dosyalarınızı görme imkanı veren dosya gezgini içinden seçim yapıyorsunuz. PC’nize önceden kurduğunuz istemci uygulaması Wi-Fi üzerinden kendini belli ediyor ve iPhone kullanıcısı bu ismi seçip çıktı gönderebiliyor. İdeal bir çözüm olmasa da iş görüyor. Aynı zamanda yazıcınızın üreticisinin sitesine bakarak herhangi bir iPhone destekli çözüm sunulup sunulmadığını kontrol edebilirsiniz. HP, Epson, Xerox gibi devlerin çeşitli uygulamaları var.