Kategoriler
Rehberler

Android: SMS’lere Otomatik Cevap Göndermek

Sinema, toplantı gibi rahatsız edilmek istemediğiniz bir ortamda olduğunuzda gelen bir aramaya cevap veremeyeceğiniz için sizi arayan ya da SMS gönderenlere otomatik olarak durumunuzu belirten ve birkaç saat boyunca sekreteriniz gibi işleyen bir otomatik mesaj gönderme özelliği istemez miydiniz?

Android: SMS’lere Otomatik Cevap Göndermek

SMS Auto Reply Text Message adlı bol özellikli uygulamayı kullanarak otomatik biçimde cevap mesajı gönderebilirsiniz. Manuel olarak açıp kapatabilir ya da otomatik olarak belirli saatler arasında çalışmasını sağlayabilirsiniz. Buna özel gün, saat, hafta günü gibi seçenekler dahil.

[appbox googleplay id=com.lemi.smsautoreplytextmessagefree]

Özel mesajlar hazırlayarak mesajlarınızı oluşturabilir ve otomatik yanıtlarınızı duruma göre özelleştirebilirsiniz. Sizi arayan ya da SMS gönderenlere otomatik olarak gönderebilir, sadece kişiler listenizde olanları seçebilirsiniz. Ayrıca daha da ileri gidip sadece belirli kişilere özel ayrı cevaplar da oluşturabilirsiniz.

SMSAuto1-562x500

Daha da iyisi acil durum listesi oluşturup buna eklediğiniz kişiler aradığında ya da SMS gönderdiğinde bilgi alıp acil durumlardan haberdar olabilirsiniz. Bu türden bir uygulamanın çalışabilmesi için elbette çok sayıda izin vermeniz gerekiyor. Kişiler listeniz, SMS’leriniz, sesli aramalar gibi izinler isteniyor. Ücretsiz uygulama reklam destekli.

SMSAuto2-562x500

Konuma bağlı otomatik mesaj

Daha fazla özelleştirme içinse IFTTT uygulamasından destek alabilirsiniz. Örneğin sadece belirli SMS mesajlarına otomatik cevap verebilir, sadece belirli metni içerenleri filtre edebilirsiniz. SMS’leri konumunuza bağlı olarak bile gönderebilirsiniz. IFTTT kurduktan sonra Android mesajları kanalına girin ve aktifleştirin. Cevap göndereceğiniz her bir numara için ayrı tarif eklemeniz gerekiyor.

[appbox googleplay id=com.ifttt.ifttt]