Kategoriler
Rehberler

Android Telefonu Bilgisayar Olarak Kullanmak

Android telefonu bilgisayar olarak kullanmak üzere faydalanabileceğiniz bir uygulamadan bahsedeceğiz. Akıllı telefonlarımız her geçen daha daha yüksek işlem kapasitesine ve daha güçlü donanımlara kavuşuyor. Cihazları kullanma şeklimiz ise fazla değişmiyor. Bildiğiniz gibi Android cihazlara OTG ya da Bluetooth üzerinden fare ve klavye bağlamak mümkün. Cihazları TV, monitör ya da projektöre de bağlayabiliyoruz. Cihaza yüklenebilecek bir masaüstü bilgisayar arayüzü ile Android telefonu bilgisayar olarak kullanmak mümkün. Akıllı telefonu fare, klavye bağlı şekilde geniş ekranda kullanmak standart Android arayüzünde pek sağlıklı sonuçlar vermeyecektir ancak özel bir arayüzle kullanım deneyimi bir üst seviyeye taşınabilmekte.

Android Telefonu Bilgisayar Olarak Kullanmak

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla Leena Desktop UI uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.

[appbox googleplay id=de.m_lang.leena&hl=en]

Kurulumun ardından uygulamanın simgesine dokunun ve çalıştırın. Ekran görüntüsünde de görebileceğiniz üzere araç kişisel dosyalarınıza erişim izni talep etmekte, Allow ile bu talebi onaylayın.

Android Telefonu Bilgisayar Olarak Kullanmak 1

Bu arayüzle karşılaşacaksınız. Artık Android telefonunuzda bir masaüstü bilgisayar deneyimi yakalayabilirsiniz.

Android Telefonu Bilgisayar Olarak Kullanmak 2

Ekranın sağ üst kısmında yer alan butona dokunarak Leena Desktop UI ayarlarını yapılandırabilmeniz mümkün. Metin boyutu, ekran kilidinin otomatik olarak devreye girmesini önleme, durum çubuğu, launcher çubuğu, animasyonlar, koyu tema, ekran rotasyonu kilidi, mobil web sayfaları gibi birçok ayar burada mevcut.

Android Telefonu Bilgisayar Olarak Kullanmak 3

Ayarları dilediğiniz gibi yapılandırdıktan sonra dosyalarınıza erişebilir ya da istediğiniz bir uygulamayı çalıştırabilirsiniz. Uygulamalar tam ekran modunda değil çoklu pencere görünümünde çalıştırılacaktır.

Android Telefonu Bilgisayar Olarak Kullanmak 4