Kategoriler
Rehberler

iOS: Jailbreak Yapmadan iPhone Hızlandırmak

Apple iPhone ile gelen iOS işletim sistemi kullanıcılara epey seçenek sunsa da belirli kısımlar tam olarak kontrol edilemiyor. Bu nedenle kullanıcı dostu olsa da teknoloji kurtlarına cazip gelmiyor. Dahili hızlı arama özelliği yok ve üçüncü parti uygulamalarla paylaşıma izin verilmiyor.

iOS: Jailbreak Almadan iPhone Hızlandırmak

Bu ve benzer nedenlerden ötürü jailbreak gerçekleştirip kontrolü ele alan ve daha fazlasını yapanlar var ama zahmetli bir işlem ve sürekli takipte olmak gerekiyor. Bazı değişiklikleri yapmak için mutlaka jailbreak almanız gerekmiyor.

Daha Hızlı Aramalar

Her arama için birden fazla tıklama şart değil. iOS içindeki favori kişileri hızlı erişime ekleme özelliği işliyor ama kişileri ana ekrana sabitleyebilmek daha hızlı olmaz mıydı? Çoğu durumda telefon uygulamasını açıp kişilere girmek ve arama yapıp bulduktan sonra açıp aramak uzun geliyor.

Spotlight-Search-iOS

Spotlight aramasını kullanmanızı öneriyoruz. Sadece ana ekranda parmakları aşağı sürükleyin ve kişi adını girin. Bu da uzun geliyorsa OneTap uygulamasını kurun.

[appbox appstore id502840938]

Kişileri ana ekrana sabitleme imkanı veriyor. Arabirim hoş görünmüyor ve senelerce güncellenmemiş izlenimi veriyor ama en azından olması gerektiği gibi işliyor. Uygulama içinden aramak, SMS göndermek, e-posta göndermek, FaceTime açmak ya da Tweet almak istediğiniz kişiyi seçin ve Safari’nin ekrana ekleme özelliğiyle işleyen özel bir URL oluşturmasını sağlayın. İnternet olmasa bile işliyor olacak.

OneTap-iOS-app

Butonlar Yerine El İşaretleri

Diğer bir seçenekse butonlarla uğraşmak yerine uygulamaları kısaca el kısayolları kullanarak çağırmak. Alttan yukarı çekip Kontrol Merkezini çağırın ve favori kısayollara tıklayın. Sol kenardan sağa çekerek geri komutu verin. Home butonuna çift basarak uygulamalar arasında geçiş yapın. Ana ekran widget’ları olmasa da artık bunları bildirim alanına ekleyebilirsiniz.