Kategoriler
Rehberler

Android: Duvar Kağıdı Olarak Cinemagraph GIF Kullanmak

Cinemagraph olarak adlandırılan animasyonlu görsellerde ufak çaplı bir hareket sürekli olarak tekrar ediyor. Herhangi bir sıradan animasyonlu GIF’e kıyasla çok daha iyi görünüyorlar. Bu tür görselleri beğeniyor ve Android yüklü cihazınızda duvar kağıdı olarak kullanmak istiyorsanız mümkün.

Android: Duvar Kağıdı Olarak Cinemagraph GIF Kullanmak

Canlı duvar kağıtları ne zamandan beri kullanımda ama batarya ömrüne sekte vurdukları açık biçimde biliniyor. Bir animasyonlu GIF’i duvar kağıdı olarak seçmekse batarya ömrünü bu derece etkilemiyor. Cinemagraph ile elde edilen efektler çok kısa süreli ve ufak bir göz aldanmasını andırıyor: https://giphy.com/search/cinemagraph

İlginizi Çekebilir:  Yazarlar için olmazsa olmaz Android uygulamaları

cinemagraph

Bu site dışında diğer sitelerde de cinemagraph GIF’leri bulmak kolay. Sitelerde dolaşıp bulmak istemiyorsanız LoopWall uygulamasını indirip kurarak içeriğe bakabilir ve beğendiklerinizi anında duvar kağıdı yapabilirsiniz:

LoopWall (Live Wallpapers)
LoopWall (Live Wallpapers)

Bir diğer artısı sunulan cinemagraph duvar kağıtlarının mobil cihaz ekranına uygun olacak boyutta ve oranlamada olması. Doğa, animasyon, hayvanlar, uzay, yemek gibi farklı kategoriler var.

LoopWall_03

Uygulamayı açınca kategorisine göre göz atın ve seçtikten sonra önizleme butonuna basın ve beğeniyorsanız yeniden boyutlandırma aşamasına geçin ve onay verin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve iPad'de reklamlar nasıl engellenir? (2022)