Kategoriler
Rehberler

Android: Bildirimleri Susturmak ve Gruplandırmak

Bildirimler acil durumları ve gelişmeleri en kısa sürede öğrenmenize odaklanır ama bazen faydalı, bazen de sıkıcı olabilirler. Echo adlı yeni bir kilit ekranı sayesinde bildirimleri susturup daha sonra kontrol edebilirsiniz.

Android: Bildirimleri Susturmak ve Gruplandırmak

Bu uygulamanın ilgi çekici yanı bir sürü uygulamayı yığmak yerine sizin seçtiğiniz ilgili kategoriler altında toplayabiliyor olması. Böylece çalışırken sosyal medya bildirimlerini gözardı edip sadece e-posta ya da takvim bildirimlerine bakabilirsiniz. Ödemeli olmayı hak eden başarılı bir seçenek olsa da ücretsiz kullanılabiliyor.

[appbox googleplay id=com.doublelabs.androscreen.echo]

En iyi ekran kilidi uygulamalarından biri olmayı başarıyor. Echo sayesinde bildirimleri susturup sadece siz istediğiniz zaman görebilirsiniz. Aynı zamanda yere ve zamana bağlı seçenekler de sunuluyor. Yer esaslı bildirimler Wi-Fi ayarlarınıza bakıyor. Evdeki Wi-Fi a bağlanınca ya da iştekine bağlanınca anlıyor.

Echo-notifications-boomerang-snooze-bounce-notifications-later

3G aktifse dışarda olduğunu anlıyor. Zaman seçenekleri basit ve güne/saate göre kontrol sizde. Herhangi bir bildirime sağından uzun tıklarsanız grup seçenekleri geliyor. Otomatik, öncelikli, sosyal, medya, iş, diğer kategorileri var. Aynı zamanda kategorileri uygulama ayarlarından manuel olarak seçebilirsiniz. Echo ile gösterme seçeneği de geliyor.

Echo-notifications-categories

Bu tür durumlarda cihazın uyanmasına neden olunmuyor. Sadece öncelikli seçilen bildirimlerde cihaz uyandırılıyor. Echo ile güvenlik sunan kilit yapısı gelmiyor. PIN, çizim gibi seçenekler yok. Bunun yerine cihazınızda yer alan dahili güvenlik seçenekleri kullanılıyor. Echo ile bildirim gösteriliyor ve ekranı aşınca normal kilit seçeneği geliyor. Kilit kullanmıyorsanız sorun yok ama aksi durumda iki aşamalı bir işleme dönüşüyor.