Kategoriler
Haberler

ASUS ZenFone 3 Max Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi

ASUS ZenFone 3 Max Android 7.1.1 Nougat güncellemesi ile ilgili gelişmeler var. Tayvan merkezli teknoloji firması ASUS bugün ZenFone serisi akıllı telefonlarından birisi için büyük çaplı bir işletim sistemi güncellemesi yayınladı. Güncellemeyi alan cihaz ZenFone 3 Max ( ZC553KL modeli) olarak belirtilse de yayın notunda esasında başka bir model olan ZenFone 3 Deluxe (ZS550KL) söz konusu ediliyor. Bu noktada bir yazım yanlışı yapıldığı tahmin edilmekte.

ASUS ZenFone 3 Max Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi

ASUS ZenFone 3 Max Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi 1

ASUS’un verdiği bilgiye göre güncellemenin tüm akıllı telefonlara ulaşması bir hafta sürebilir. Akıllı telefon sahipleri güncellemeyi kontrol etmek için Android’de Settings / Menu / System update yolunu izleyip elle kontrol gerçekleştirebilir.

Maalesef güncelleme ile sunulan yeniliklerle ilgili bir döküman henüz paylaşılmış değil. Yalnızca akıllı telefonun Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi sürümüne terfi ettirildiğini ve güncellemenin bugün yani 15 Mayıs’ta yayınlandığını biliyoruz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında kullanıma sunulan ZenFone 3 Max üst düzey bir akıllı telefon değil, firmanın daha güçlü akıllı telefonları bu güncellemeyi almamışken ZenFone 3 Max’in Android 7.1.1 Nougat’a kavuşması şaşırtıcı. Tabii bu durum güncellemenin öncelikle giriş / orta seviye bir modelde test ediliyor olduğu yorumuna da kapı açıyor.

ZenFone 3 Max akıllı telefon 1920 x 1080 piksel çözünürlüklü 5.5 inç IPS ekran, sekiz çekirdek 1.4 GHz Cortex-A53 işlemci çekirdeğine ev sahipliği yapan Snapdragon 430 yongaseti, 4 GB’a kadar RAM, 32 GB kapasiteli depolama birimi, 16 MP çözünürlüklü ana kamera, 8 MP selfie kamerası, 4100 mAh kapasiteli pil gibi bileşenlerle geliyor. Cihazın kutusundan Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle çıktığını hatırlatalım.