Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Instagram Zaman Çizelgenizi Güzelleştirin

Instagram kullanırken bu güzel fotoğraflarınızı gerçek boyutunda görüntülemeyi istemez miydiniz? Her ne kadar Instagram’ın iOS sürümü kamerayla kare formatlı çekim desteği verse de her fotoğrafın kare formatta güzel göründüğü söylenemez.

iOS: Instagram Zaman Çizelgenizi Güzelleştirin

NoCrop gibi iOS uygulamaları kare olmayan yatay ya da dikey fotoğrafları Instagram’a gönderme imkanı verse de boyutlarını düşürüyorlar. Artık yüksek çözünürlüklü fotoğrafları grid görünümünde görerek Instagram zaman çizelgesinde kullanabilirsiniz.

Instagrids

1-Instagrids-process

Büyük boyutlu fotoğraflarınızı dilimlere bölerek hoş görünen bir zaman çizelgesine sahip olmanızı sağlıyor. Seçeneklerle 3, 6 ya da 9 dilime bölebiliyor. Elbette yapılan çekimin en boy oranına göre en doğrusunu seçmek size kalıyor. İstenen efekti elde edebilmek için fotoğrafların hangi sırada yükleneceğini söylüyor. Elde edilen görselleri sırayla manuel olarak yüklemek size düşüyor. Reklam destekli ücretsiz bir uygulama ve fotoğrafınıza logo ekliyor ama ucuza satın alınabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da Yakınlık Sensörü'nün çalışmaması ve çözümü

nSquares

2-nSquares-upload-final

Instagram fotoğraflarının kare biçimini kendi avantajınıza kullanın ve dizilimle harika bir Instagram zaman çizelgesi elde edin. Aynı zamanda farklı görünüm seçenekleri içeriyor. En fazla 12 fotoğrafa kadar dilimli dizilim yapılabiliyor. T ve L biçimli sıradışı görünümler de elde edilebilir. Eğer görsel tam sığmıyorsa arka plan rengini seçebiliyorsunuz. Ücretsiz sürümde sadece belirli tasarımlar seçilebiliyor ama ufak bir ödemeyle reklamlar ve sınırlama kaldırılabiliyor.

Instatiling

3-InstaTiling-export

Instatiling ve nSquares uygulamalarının geliştiricisi aynı kişi ve ücretli bu uygulamayı kullanırsanız nSquares ile gelen özelliklerin tümüne kavuşuyor olacaksınız. Başta kurulum biraz zaman alabilir ama sonrasında kullanım kolay. 12 dizilimli pano yapısı karşınıza çıkıyor ve herhangi birine tıklayınca fotoğraf açılıyor. Fotolar kısmen şeffaf ve taşıma, yeniden boyutlandırma, kırpma mümkün. Görseli ayarladıktan sonra sabitleyin ve dışa aktarın. nSquares ile benzer yükleme seçenekleri var ve biraz zaman alabiliyor.