Kategoriler
Rehberler

iPhone Klavyesinde Tuşları Büyütmek

iPhone klavyesinde tuşları büyütmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. iOS akıllı telefonlarda bulacağınız en iyi erişilebilirlik seçeneği desteğine sahip. Gözlerinizde sıkıntı varsa, cihazınızda metinlerin daha büyük görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Ne yazık ki bu özelliğin sınırlamaları var. Birincisi, bir uygulamanın daha büyük metinler için destek sağlaması gerekiyor. Yazı tipi boyutunu artırdığınızda, desteklemediği sürece herhangi bir uygulamada bu işe yaramıyor. Örneğin YouTube son zamanlarda daha büyük metin boyutları için destek ekledi. İkinci sınırlama klavye için de geçerli. Metin boyutunu ne kadar büyük ayarladığınız önemli değil, klavyenizde daha büyük tuşlar elde edemiyorsunuz.

Neyse ki bu sorunu çözmek için oldukça basit bir yol var. iOS, üçüncü parti klavyeleri destekliyor. Tek yapmanız gereken klavyede daha büyük tuşlar sunan üçüncü parti alternatif bir araç. Big Keys 2.99 USD değerinde bir iOS uygulaması. Klavye tuşlarının boyutunu arttırmanızı sağlıyor. Manzara modunda ve iPad’de en iyi sonucu veriyor. iPhone’da, özellikle portre modunda tuş boyutunu çok fazla artıramıyorsunuz ancak yine de denemeye değer.

iPhone Klavyesinde Tuşları Büyütmek

Big Keys‘i indirip yükleyin. Uygulamayı bir klavye olarak eklemeniz gerekiyor. Settings menüsünü açın. General > Keyboard‘a gidin ve yeni bir klavye ekleyin. Klavyeler listesinden Big Keys‘i seçin. Sonra, yazabileceğiniz herhangi bir uygulamayı açın. Dünya simgeli tuşa dokunun ve geçiş yapmak için mevcut klavyelerden Big Keys‘i seçin.

iPhone Klavyesinde Tuşları Büyütmek 1

Big Keys adından da anlaşılacağı gibi daha büyük tuşlara sahip. Daha büyük harfler sunabilmek için varsayılan klavyede tuşlar arasında yer alan boşluğu dolduruyor. Bu durumun yazım doğruluğu açısından bir sıkıntı yaratmadığını gözlemledik.

Big Keys size yalnızca daha büyük tuşlar sunmakla kalmıyor, aynı zamanda daha iyi görünürlük için birkaç hoş temaya da sahip. Klavyenin boyutunu ve temayı değiştirebiliyorsunuz.

Tuşların boyutunu değiştirmek için Big Keys uygulamasını açın. Harflerin ve emojinin boyutunu bağımsız olarak ayarlayabilirsiniz. Tuşların boyutunu artırmak veya azaltmak için kaydırıcıyı kullanmanız yeterli olacaktır.

iPhone Klavyesinde Tuşları Büyütmek 2

Klavye temasını değiştirmek için uygulamanın ana ekranının alt kısmında gösterilen temalar arasında kaydırma yapın. Beğendiğiniz temanın üzerine dokunduğunuzda ilgili tema aktifleşecektir.

[appbox appstore id1187555128]