Kategoriler
Apps & Oyunlar

Snapchat: Grup Oluşturmak

Popüler sosyal ağ / mesajlaşma uygulaması Snapchat‘te grup oluşturmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Snapchat uzunca bir süredir hep birebir, karşılıklı sohbetlerin odakta yer aldığı bir uygulama oldu. Herkesin görmesini istediğiniz bir şey paylaşacağınızda Facebook çatısı altındaki Instagram, WhatsApp ve Facebook uygulamaları tarafından da klonlanan Stories / Hikayeler özelliğini kullanmanız teşvik edilmekteydi. Paylaşımlarınızı ya bir arkadaşınızla sınırlı tutuyor ya da herkesin görebileceği şekilde açık hale getiriyordunuz. Neyse ki uygulamaya bir süre önce grup oluşturma özelliği eklendi. On altı kişinin yer aldığı bir grup oluşturabiliyor ve hikayenizi onlarla bir defada paylaşabiliyorsunuz. Snapchat‘te grup oluşturmak oldukça kolay.

Snapchat 2020'te nasıl doğrulanırım - Victor Mochere

Snapchat: Grup Oluşturmak

Snapchat’i açın ve paylaşmak istediğiniz herhangi bir şeyin fotoğrafını çekin. İstediğiniz şekilde düzenleyin ve daha sonra sağ alt taraftaki gönderme butonuna dokunun.

Snapchat Grup Oluşturmak 1

Send to ekranında Groups adlı bir bölüm var. Burada grup oluşturmanız için Create Group butonu bulunmakta. Bu butona dokunun ve gruba dahil etmek istediğiniz on altı veya daha az sayıda arkadaşınızı seçin. Grup oluşturulduktan sonra grubu seçebilir ve hikayenizi onlarla paylaşabilirsiniz.

Snapchat Grup Oluşturmak 2

Gruptaki paylaşım sıradan bir konu ile aynı kurallara sahip. Görsel görüntülendikten sonra kayboluyor ve paylaşıma yanıt yazılabiliyor. Hikayeyi kimlerin görüntülediğini öğrenebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Bu şekilde bir grup oluşturma özelliği Snapchat kullanıcılarının ilk günden beri aradığı bir seçenekti. Firmanın bu özelliği kullanılabilir hale getirmesi biraz zaman aldı.