Kategoriler
Rehberler

Android: Web Sitelerine İnternet Bağlantısı Olmadan Erişmek

Android‘li akıllı telefonlarda Web Sitelerine İnternet Bağlantısı Olmadan Erişmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. İşiniz, ilgi alanınız ya da hobiniz gereği önemli bilgiler içeren bazı web sitelerini ve sayfalarını sürekli ziyaret ediyor olabilirsiniz. Bulunduğunuz alanda internet bağlantısı olmayabilir, mobil veri paketiniz tükenmiş olabilir ya da basitçe metroda seyahat ediyor olabilirsiniz. Bu gibi anlarda erişmek istediğiniz internet sitesi sayfalarını akıllı telefonunuza çevrimdışı kullanmak üzere kaydetmeniz mantıklı olacaktır. Dilerseniz şimdi Android‘de Web Sitelerine İnternet Bağlantısı Olmadan Erişmek üzere kullanabileceğiniz uygulamayı yakından tanıyalım.

Android: Web Sitelerine İnternet Bağlantısı Olmadan Erişmek

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak Offline browser uygulamasını Android işletim sistemli akıllı telefonunuza yükleyin.

[appbox googleplay id=it.nikodroid.offline&hl=en]

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Arayüzde sol alt kısımda yer alan + simgeli, yuvarlak formdaki butona dokunun.

Android Web Sitelerine İnternet Bağlantısı Olmadan Erişmek 1

Şimdi kaydetmek istediğiniz web sitesi bağlantısını üstteki Link kutucuğuna girin. Title bölümünde sayfa için bir başlık belirleyebilirsiniz. Options bölümündeki seçeneklerden sayfadaki güncellemelerin alınmasını, resimlerin indirilmesini, resimlerin yeni versiyonlarının kontrol edilmesini, multimedya & Flash içeriklerin kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. Ayarlamaları gerçekleştirdikten sonra alt kısımda yer alan Download butonunu kullanın.

Android Web Sitelerine İnternet Bağlantısı Olmadan Erişmek 2

Sayfanın çevrimdışı görüntüleme üzere indirilip kaydedilmesi için bir süre bekleyip uygulamaya zaman tanımanız gerekecek.

Android Web Sitelerine İnternet Bağlantısı Olmadan Erişmek 3

İndirme tamamlandıktan sonra uygulama arayüzünde belirlediğiniz başlığın listelendiğini göreceksiniz. İnternet bağlantınızın olmadığı anlarda uygulamayı açıp kaydettiğiniz sayfalara sorunsuzca erişebilirsiniz.

Android Web Sitelerine İnternet Bağlantısı Olmadan Erişmek 4