Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Flipagram İle Instagram Fotoğraflarına Can Katın

Vine sayesinde kısa süreli videolar internette moda oldu. Ücretsiz bir uygulama olan ve Android ile iOS sürümleri bulunan Flipagram sayesinde fotoğraflarınızı kolayca etkileyici kısa videolara dönüştürebilirsiniz.

Flipagram nasıl bir hikaye anlatıcısı yapar | Tim Bajarin ...

Flipagram İle Instagram Fotoğraflarına Can Katın

Bu uygulamayı kullanabilmek için ilk yapmanız gereken mini videonuzda kullanmak istediğiniz fotoğrafları yüklemek. İşin güzeli daha önceden Facebook ya da Instagram ortamına gönderdiğiniz fotoğrafları seçebilirsiniz.

Bunu gerçekleştirebilmek adına Filipagram uygulamasına erişim izinlerini vermeniz gerekecek. Alternatif olarak akıllı telefonunuzda saklanan fotoğrafları seçebilirsiniz. Bunun için fotoğraf albümüne girmeniz yeterli olacak.

flipagram1

Videoyu Instagram ortamına göndermeyi planlıyorsanız kaç fotoğrafın 15 saniyelik süreyi işgal edeceğini hesaplamalısınız. Filipagram sitesinde yayınlamak istiyorsanız 30 saniyelik bir video yapabilirsiniz. Diğer ortamlarda bu türden süre sınırlamaları yok. Fotoğrafları seçtikten sonra manuel olarak sırlama değiştirebilir ya da rastgele dizdirebilirsiniz.

Flipagram2

Bir sonraki aşamada zamanlama seçiminde uygulamanın otomatik olarak karar vermesini isteyebilir ya da kaydırma menüsünü kullanarak yavaştan hızlıya doğru seçim yapabilirsiniz.

flipagram3

Uygulamanın çalışma şekli her seçilen görselin eşit sürede gösterilmesi üzerine kurulu ama yaratıcı olmak ve belirli görselleri daha uzun/kısa göstermek istiyorsanız ilk adımda basit biçimde birden çok kez ekleyebilirsiniz. Elbette ekledikten sonra yanyana getirmek için sürüklemeniz gerekebilir.

flipagram4

Arzu ederseniz müzik de ekleyebilirsiniz. iTunes üzerinden aldığınız şarkıları seçebilir ya da içeri alabilirsiniz. Uygulama içinden müzik arama desteği de var ama bunları ücretsiz kullanabilmek için 30 saniyelik klipler kesilmek zorunda. Tüm şarkı kullanmak için ödeme yapmak şart. Videonuz 30 saniyeden kısaysa ödeme sorunu yok ve şarkının başı ya da sonu kesilebiliyor. Ücretsiz sürümde logo ekleniyor ama bunu kaldırmak için ufak bir satın alma yeterli oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'daki tüm fotoğraflarınızı nasıl indirirsiniz?