Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

ASUS ZenWatch 3 Android Wear 2.0 Güncellemesi

ASUS ZenWatch 3 Android Wear 2.0 güncellemesi ile ilgili gelişmeler var. ASUS’un İngiltere Twitter sayfasından paylaştığı bilgiye bakılırsa ZenWatch 3 akıllı saat için Android Wear 2.0 güncellemesi nihayet hazırlandı. Güncellemenin akıllı saat sahiplerine dünden itibaren ulaştırılmaya başlandığı belirtiliyor. Bu şüphesiz güzel bir haber fakat henüz sosyal medya aracılığıyla herhangi bir kullanıcının güncelleme ile ilgili bir ekran görüntüsü paylaştığını göremedik. Bu durum güncellemenin dağıtımının başlamadığı ya da ilk etapta az sayıda cihaza gönderildiği anlamına da gelebilir.

ASUS ZenWatch 3 Android Wear 2.0 Güncellemesi

ASUS ZenWatch 3 Android Wear 2.0 Güncellemesi 1

Her iki durumda da ASUS’un güncel akıllı saati ZenWatch 3 yeni Android Wear işletim sistemi versiyonuna kavuşuyor. İşletim sistemi üzerindeki çalışmalar geçtiğimiz yıl Mayıs ayından bu yana, yani yaklaşık bir yıldır sürdürülmekteydi. Güncellemenin akıllı saatler için yayınlanmaya başlıyor olması güzel bir haber.

Bu arada son haberler ASUS tarafında akıllı saatlerin satışlarının iyi gitmediği ve firmanın bu pazardan çekilebileceği yönünde. ZenWatch 3’e yönelik talep beklentilerin hayli altında, yani teknoloji mağazalarında ZenWatch 4 modeli akıllı saati hiç göremeyebiliriz.

45 x 45 x 10.8 mm boyutlarında ve 48 gram ağırlığındaki ZenWatch 3 akıllı saatin 1.39 inç genişlikli dairesel formdaki ekranı 400 x 400 piksel çözünürlük desteklemekte. Qualcomm Snapdragon Wear 2100 yongaseti, 512 MB RAM, 4 GB kapasiteli depolama birimi, çizilmelere karşı dayanıklılık için Corning Gorilla Glass 3 koruma, 341 mAh kapasiteli pil ve 1 metre derinlik / 30 dakikaya kadar suya karşı dayanıklılık sunan IP67 sertifikası gibi detaylar barındırıyor.