Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram: Yüz Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Popüler sosyal ağ uygulaması Instagram yeni yüz filtreleri özelliğine kavuştu. Bu özellik bizleri hiç de şaşırtmayacak biçimde yine Snapchat’ten klonlanmış durumda. Özelliğin arkasındaki uygulama ve fikir Snapchat’teki ile neredeyse aynı. Yalnızca ön kamera ile çalışıyor; bu filtreleri hem fotoğraflara hem de videolara uygulayabiliyorsunuz. Fotoğrafları Instagram hikayenizde paylaşabiliyor veya galerinize kaydedebiliyorsunuz. Galerinizde yer alan bir fotoğrafa filtre uygulayamıyorsunuz. Filtreler, canlı artırılmış gerçeklik filtreleri şeklinde. Şu anda kullanılabilen yalnızca sekiz filtre var. Yüz filtrelerinin sayısı ilerleyen dönemlerde artırılacaktır. Instagram’da yüz filtrelerini uygulamak oldukça kolay.

Bilgisayar ile Instagram'da Fotoğraf Paylaşımı Nasıl Yapılır ...

Instagram: Yüz Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Instagram uygulamasını son versiyona yükseltin. Yüz filtreleri global olarak kullanıma sunulmuş vaziyette. Güncellemenin ardından uygulamayı çalıştırın. Sağa doğru kaydırma yapın. Alternatif olarak üstteki kamera butonuna da dokunabilirsiniz. Go Live ekranında kamera değişim butonunun hemen yanında yeni bir buton göreceksiniz, onu kullanın.

Instagram Yüz Filtreleri Nasıl Kullanılır 1

Ekranın altındaki kamera modu seçeneklerinin yerini mevcut yüz filtreleri alacaktır. Kaydırma yaparak seveceğiniz filtreyi bulabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz filtreyi seçtikten sonra filtre çekmecesini kapatmak için tekrar yüz filtresi butonuna dokunabilirsiniz.

Instagram Yüz Filtreleri Nasıl Kullanılır 2

Bir fotoğraf çekmek için yakalama butonuna dokunun, bir video kaydetmek içinse dokunun ve basılı tutun. Filtre hem fotoğraflara hem de videolara uygulanabiliyor. Yüz filtreleri normal, bumerang ve geri sarma modlarında çalışmakta. Canlı videolarda kullanılamıyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?

Instagram’da yüz filtreleri bu şekilde kullanılabiliyor. Bu özelliğin Facebook uygulamasına ne zaman gireceğini merak ediyor olabilirsiniz, hemen belirtelim: Facebook’a hikayeler özelliği eklendiğinde uygulama yüz filtrelerine de kavuşmuştu. Esasında şaşırtıcı olan konu yüz filtrelerinin Instagram’a neden bu zamana kadar eklenmediği. Snapchat’teki özelliğin üzerine herhangi bir şey konulamadığını belirtelim.