Kategoriler
Rehberler

Root’lu Android Telefonlarda Netflix Kullanmak

Root’lu Android telefonlarda Netflix kullanmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Netflix geçtiğimiz yıl VPN servislerine karşı savaş açtı ve bu hizmetleri kullanarak farklı coğrafyalarda kilitli olan içeriklere erişmeye çalışan kullanıcıları engellemeye başladı. Bazı VPN hizmetleri engelli içeriklere ulaşılmasını sağlama çabalarını bıraktı. Bir kısmı mücadeleyi sürdürüyor. Netflix’e VPN hizmetleri ile mücadele etmek yeterli gelmemiş olsa gerek; firma şimdi de root erişimi sağlanmış akıllı telefonlara Netflix uygulamasının yüklenmesini engelliyor. Root’lu Android telefonlarla Google Play mağazasından uygulama indirilmek istendiğinde uygulamanın cihazla uyumlu olmadığı ibaresiyle karşılaşılıyor. Root’lu Android telefonlarda Netflix kullanmak için anlatacağımız aşamaları izlemeniz yeterli olacaktır.

Root’lu Android Telefonlarda Netflix Kullanmak

Neyse ki Android açık ve özgürlükçü bir mobil işletim sistemi. Uygulamanın APK dosyasını edindikten sonra yüklemek oldukça kolay. Hatırlayacağınız üzere Pokemon GO oyunu yayınlandığında oyuna bazı coğrafyalardan erişilemiyordu fakat oyun APK dosyası ile tüm dünyadaki cihazlara sorunsuzca yüklenebiliyordu.

Root’lu Android Telefonlarda Netflix Kullanmak 1

Google Play mağazasından Netflix’in APK dosyasını indirebilmeniz mümkün. Bu yazımızda Google Play’den nasıl APK indirebileceğinizi detaylıca anlatmıştık. Netflix kurulum dosyasına APK Mirror sitesinden ulaşmanız da mümkün.

Root’lu Android Telefonlarda Netflix Kullanmak 2

APK dosyasını indirip akıllı telefonunuza aktardıktan sonra Android’de küçük bir seçeneği etkinleştirmeniz gerekecek. İşletim sisteminde Settings menüsüne erişin. Security bölümüne gidin ve buradaki Unknown sources seçeneğini etkinleştirin. Bu seçenek APK dosyalarıyla doğrudan kurulum yapmanıza olanak tanıyor. Artık dosya yöneticinizle APK dosyasının yer aldığı dizine gidebilir ve dosyaya dokunarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Yükleme işleminin ardından uygulamayı çalıştırın ve Netflix hesabınızla oturum açarak içeriklerin tadını çıkarmaya başlayın.