Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S7 Parmak İzi Okuyucusunu Kapasitif Ana Ekran Butonu Olarak Kullanmak

Samsung Galaxy S7 Parmak İzi Okuyucusunu Kapasitif Ana Ekran Butonu Olarak Kullanmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. m.Factory tarafından geliştirilen Fingertouch uygulaması ile Galaxy S7 ve S7 Edge akıllı telefonlardaki parmak izi okuyucusunu kapasitif bir ana ekran butonu gibi kullanabiliyorsunuz. Bildiğiniz gibi bu akıllı telefonların fiziksel ana ekran butonları var bu buton bünyesinde aynı zamanda parmak izi okuyucusu bulunmakta. Yani uygulama ile fiiliyatta mekanik ana ekranı tuşunu kapasitif bir butona dönüştürebiliyorsunuz.

Samsung Galaxy S7 Parmak İzi Okuyucusunu Kapasitif Ana Ekran Butonu Olarak Kullanmak

Uygulama özellikle ana ekran tuşuna basılı tutmayı ya da birkaç kez dokunmayı gerektiren durumlarda kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Açılışta otomatik olarak başlatılmasını sağlayabiliyorsunuz. Dilerseniz bazı uygulamalarda parmak izi okuyucusunun kapasitif ana ekran tuşu olarak işlev görmesini engelleyebilirsiniz. Bu özellik maalesef uygulamanın ücretli versiyonunda bulunmakta.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Samsung Galaxy S7 Parmak İzi Okuyucusunu Kapasitif Ana Ekran Butonu Olarak Kullanmak 1

Fingertouch Galaxy S7 ve S7 Edge akıllı telefonlarda görevini başarıyla yerine getirebiliyor. Çalışırken titreşimle geri bildirim yapmakta. Bundan rahatsız olursanız ve bu özelliği devre dışı bırakmak isterseniz System Settings » Sound and Vibration » Vibration Intensity » Vibration Feedback yolunu izlemeniz ve bu özelliği kapatmanız yeterli olacaktır.

Uygulamanın bir başka rahatsız edici yanı kalıcı bildirim kartı. Neyse ki bunu da devre dışı bırakabiliyorsunuz. Bildirim bölmesini genişletmek için durum çubuğunu kaydırın. Bildirime uzun basın. Bildirim ayarları açılacaktır. Buradan kalıcı olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Bildirimi devre dışı bırakmanız uygulamanın performansını etkilemiyor.

Fingertouch’ın akıllı telefonun pil ömrüne kayda değer olumsuz bir etkide bulunmadığını da sözlerimize ekleyelim.

Fingertouch
Fingertouch
Developer: m.Factory
Price: Free