Kategoriler
Rehberler

Android: Kurulu Uygulamaları Otomatik Olarak Sınıflandırmak

Android‘li akıllı telefonunuzdaki kurulu uygulamaları otomatik olarak sınıflandırmak üzere kullanabileceğiniz başarılı bir uygulamayı ele alacağız. Android işletim sistemli akıllı telefonlarımıza çok sayıda uygulama ve oyun yüklüyoruz. Sahip olduğumuz akıllı telefonlardaki launcher’larda genellikle sınıflandırma için ekstra özellikler bulunmuyor. Bu durumda uygulama ve oyunlara erişim -özellikle uygulama tepsisinden- simgelerini ana ekrana eklemediğimiz sürece zor olabiliyor. Android için geliştirilen Smart Drawer uygulaması ile cihaza yüklediğiniz uygulamaları kolayca sınıflandırıp organize edebiliyorsunuz. Smart Drawer ile Android‘deki kurulu uygulamaları otomatik olarak sınıflandırmak ve organize etmek oldukça kolay.

Android: Kurulu Uygulamaları Otomatik Olarak Sınıflandırmak

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak Smart Drawer – Apps Organizer uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak

Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırın. Arayüzde uygulamanın kullanımı ile ilgili ipuçları görüntülenecektir, bunları basitçe atlayabilirsiniz. Daha sonra Enable Online Sorting seçeneğini etkinleştirin. Bu özelliği aktive ettiğinizde bulut tabanlı algoritmalar ile kurulu uygulamalar analiz edilecek ve kategorilere ayrılacaktır.

Android Kurulu Uygulamaları Otomatik Olarak Sınıflandırmak 1

Launcher’ınızın uygulama çekmecesini Smart Drawer ile değiştirmek için mevcut arayüzdeki uygulama tepsisi simgesini sürükle – bırak yöntemiyle kaldırın ve Add seçeneğiyle Smart Drawer’ı ekleyin.

Android Kurulu Uygulamaları Otomatik Olarak Sınıflandırmak 2

Artık uygulama tepsisi simgesine dokunduğunuzda launcher’ın eski uygulama tepsisi yerine Smart Drawer açılacak ve cihazınızda kurulu olan uygulamalar kategorize edilmiş şekilde karşınıza gelecektir. Smart Drawer’ın ayarlarından ikon paketi, ikon boyutu, portre ve manzara modunda sütun sayısı, font gibi seçenekleri düzenleyebilirsiniz.

Android Kurulu Uygulamaları Otomatik Olarak Sınıflandırmak 3