Kategoriler
Rehberler

Bilgisayardan Android Telefona Medya Akışı Sunmak

Popüler VLC Media Player aracıyla bilgisayardan Android telefona medya akışı sunmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Hemen her Android telefonda dahili bir video oynatıcı bulunmakta ve bunlar genellikle hayli başarısız çözümler. MX Player gibi üçüncü parti uygulamalar düşünüldüğünde bu durum daha da belirgin bir hal alıyor. MX Player Android’in en çok beğenilen medya oynatıcısı konumunda. Masaüstü sistemlerde benzer tablo VLC Media Player ile karşımıza çıkıyor. VLC Media Player’ın Android versiyonu da var fakat PC’lerdeki başarıyı mobil arenada elde etmeyi başaramadı. Tabii bu uygulamanın da bazı şaşırtıcı özellikleri yok değil. Örneğin kişisel bilgisayarınızda yer alan multimedya içeriklerine yerel ağınız üzerinden akıllı telefonunuzla erişmenize olanak tanıyabiliyor. VLC Media Player ile bilgisayardan Android telefona medya akışı sunmak oldukça kolay.

Bilgisayardan Android Telefona Medya Akışı Sunmak

Öncelikle Google Play mağazasından VLC for Android‘i akıllı telefonunuza yükleyin.

VLC for Android
VLC for Android
Developer: Videolabs
Price: Free

Uygulamayı yükledikten sonra arayüzdeki Settings menüsüne gidin ve Play videos in the background kutucuğunu işaretleyin. Uygulama ile müzik dinlemek isterseniz bu seçenek sayesinde arka planda yürütmeyi aktive etmiş oluyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler

Bilgisayardan Android Telefona Medya Akışı Sunmak 1

Windows işletim sistemli bilgisayarınızda Control Panel > Network and Internet > HomeGroup yolunu izleyin.

Bilgisayardan Android Telefona Medya Akışı Sunmak 2

Create a HomeGroup seçeneğine tıklayın.

Karşınıza gelen pencereden paylaşmak istediğiniz dosya tiplerini seçin. Next butonuna tıklayın.

Bilgisayardan Android Telefona Medya Akışı Sunmak 3

HomeGroups ayarlarının yer aldığı pencerede Allow all devices on this network such as TVs and game consoles to play my shared content seçeneğine tıklayın.

Bilgisayardan Android Telefona Medya Akışı Sunmak 4

Media programs on this PC and remote connections…bölümünde Allowed‘un yanında yer alan kutucuktaki işaretlemeyi kaldırın ve Next ile devam edin.

Bilgisayardan Android Telefona Medya Akışı Sunmak 5

Bundan sonra bilgisayarınızdaki medya dosyalarını görüntülemek veya akış yapmak istediğinizde Android’de VLC uygulamasını açın ve yan gezinme menüsünden Local Network seçeneğine dokunun. Burada her iki cihazınız da aynı WiFi ağına bağlı olduğu sürece paylaşıma açtığınız medya içeriklerinin dizinine erişebileceksiniz.

Bilgisayardan Android Telefona Medya Akışı Sunmak 6