in

iOS: iPhone Özel Bubbli İle Nefes Kesen Fotoğraflar

Tatile çıkınca deneyimlerinizi arkadaşlarınızla paylaşıyor musunuz? Elbette bolca fotoğraf ve video çekerek buna imkan verdiğinizi düşünüyoruz. Her ne kadar akıllı telefonlarda yer alan kameralar son derece net çekimler yapsa da kimi zaman bunları yeterince ilgi çekici bulmayabilirsiniz.

iOS: iPhone Özel Bubbli İle Nefes Kesen Fotoğraflar

Bu gibi durumlarda özel uygulamalar kullanarak fotoğraf ve videolarınıza farklı bir deneyim katabilirsiniz. Olanak veren seçeneklerden biri bubb.li sitesinin sunduğu 360 derece fotoğraf çekme destekli Bubbli uygulaması.

bubbli
bubbli
Price: Free

Ücretsiz olan bu uygulama, Android 4.2 sonrasında standart hale gelmiş olan bir yeniliği iOS kullanıcılarına tanıttı. 360 derece fotoğraflarda kamera alıcısının yatay ve dikeyde hareket ettirilmesiyle elde edilen görüntüler adeta birbirlerine dikilerek farklı bir sanal gerçekliğe dönüşüyor.

bubbli-1

Uygulamayı kurunca nasıl çalıştığına dair sunum izliyor olacaksınız. Ardından en iyi sonuçları almak için anlatılan kuralları takip ederek çekimler yapabileceksiniz. Harika bir görüntü deneyimi ve aynı zamanda eğlenceli. O ortamlara bir kez daha girdiğinizi hissedeceksiniz.

bubbli-211

Size özel eşsiz çekimi yapmak için uygulama içindeki kamera butonuna tıklayın ve sadece bileklerinizi döndürerek çekim gerçekleştirin. Elbette ilk başlarda bunu aynen uygulamak zorlu gelebilir ve sonuçlar mükemmel olmayabilir ama deneme yaptıkça ilerleyeceksiniz. Kırmızı dolum sembolüne bakarak ne kadar alanın alındığını görmeniz mümkün olacak. Bu aşamadaki görüntüye fazla takılmayın çünkü daha sonra uygulama tarafından düzeltiliyor olacak.

bubbli-4

Ardından adlandırın ve konum bilgisini ekleyip kaydedin. Yükleme işlemi bittikten sonra işiniz bitmiyor. Hala işlem sürüyor ve son halini alması için beklenmesi gerekiyor. İşlem sonlanınca sembol kaybolacak ve e-postayla bildirim gelecek. En ilgi çekici yanlarından biri diğerlerinin çekimlerine göz atmak. Facebook hesabınızı ekleyip kolayca paylaşıma girebilirsiniz.

bubbli-browse4


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...