Kategoriler
Rehberler

Windows 10’da Android Uygulamalarını Çalıştırmak

Windows 10’da Android Uygulamalarını Çalıştırmak için kullanabileceğiniz AMIDuOS yazılımını ele alıyoruz. Kişisel bilgisayarınızda çeşitli Android uygulamalarını çalıştırmak, Android oyunlarını oynamak ya da Android arayüzüne erişim sağlamak isteyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi Windows işletim sisteminde Android oyun ve uygulamalarını doğrudan çalıştırmak mümkün değil çünkü Android ile Windows hayli farklı işletim sistemleri. Fakat Windows’lu bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz bir Android simülatörü ile Android oyun ve uygulamalarını Windows’ta çalıştırmanız mümkün olacaktır. Windows 10’da Android Uygulamalarını Çalıştırmak oldukça kolay.

Windows 10’da Android Uygulamalarını Çalıştırmak

Öncelikle Windows 10 işletim sistemli kişisel bilgisayarınıza AMIDuOS Android emülatör yazılımını indirin ve yükleyin. Araç oldukça sade tasarlanmış ve kullanımı da hayli kolay. Fakat ücretsiz bir çözüm değil, 30 gün boyunca ücretsiz kullanabiliyorsunuz; sonrasında ise satın almanız gerekiyor. AMIDuOS’un iki farklı versiyonu var, birisi Android 4.1 diğeri de Android 5.0 versiyonunu temel alıyor. Emülatör kurulumdan sonra da internetten çeşitli paketler çektiği için aktif internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.

Windows 10'da Android Uygulamalarını Çalıştırmak 1

İşlemciniz Virtualization / Sanallaştırma teknolojisini destekliyorsa BIOS / UEFI arayüzünden bu özelliği etkinleştirmenizde fayda var.

Windows 10'da Android Uygulamalarını Çalıştırmak 2

Yazılımın ayarlarını yapılandırmak için kendisiyle birlikte gelen ikincil bir yazılımı çalıştırmanız gerekecek. Windows 10 arama aracından Configuration Tool şeklinde arama yapın ve sonuçlarda beliren yazılımı çalıştırın. Advanced sekmesine gidin ve Android’in kullanabileceği RAM miktarını ayarlayın. Buradan çözünürlük yönetimi, DPI’ı elle ayarlama, root modunu etkinleştirme, simule network’ü aktive etme gibi seçenekleri de kullanabilirsiniz.

Windows 10'da Android Uygulamalarını Çalıştırmak 3

Shared Folders sekmesinden paylaşımlı klasörleri ayarlamanız mümkün.

Windows 10'da Android Uygulamalarını Çalıştırmak 4

AMIDuOS bünyesinde Google uygulamaları varsayılan olarak bulunmuyor, eğer Google servislerini / araçlarını aktif şekilde kullanıyorsanız bunları kendinizin yüklemesi gerekecek. AMIDuOS ile Windows 10’da Android uygulama ve oyunlarını çalıştırabileceksiniz.