Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Outread Uygulamasıyla Okumanızı Hızlandırın

iPhone için geliştirilmiş eşsiz uygulamalardan biri olan Outread sayesinde gözlerinizi eğiterek daha hızlı okuma kabiliyeti kazanabilirsiniz. Benzer işi amaçlayan ReadQuick aksine farklı bir yöntem uyguluyor ve dikkat çekiyor.

iOS: Outread Uygulamasıyla Okumanızı Hızlandırın

Uygulamayı indirin ve kurun. Ana arabirimde okumak üzere indirmiş olduğunuz başlıklar karşınıza çıkıyor olacak.

İçerik üzerine eklenen sarı renkli bir işaretli kelimeyle dikkatinizi bu noktaya çekmeye çalışıyor. Bu tekniğin okumayı hızlandırmasını sağlayan özelliği ReadQuick aksine tüm metni aynı anda göstererek doğal bir okuma deneyimi sunması.

Outread-7

Herhangi bir anda durmak isterseniz ekranın üzerine tıklayabilirsiniz. Eğer hızlı okumanın size göre bir iş olmadığını fark ederseniz bile siz okudukça otomatik olarak sayfada kaydırma yaptığı için işinizi kolaylaştırabilir.

Outread_speed

Outread uygulamasındaki sarıyla işaretlenen alanın uzunluğu ve okuma hızı değiştirilebilir. Dakikada 320 ile 1000 kelime arası hız seçilebiliyor. Font boyutu da arttırılıp azaltılabiliyor. Örnek vermek gerekirse farklı türden içerikleri farklı hızlarda okuyabildiğinizi göreceksiniz. Uygulamanın sağ alt kısmında okuma sürenizi gösteren bir sayaç yer alıyor.

Outread_time

Okuyacağınız içeriği uygulamaya almak için URL adresini kopyalayıp yapıştırabilir ya da Pocket, Instapaper ve Readability gibi servis üyeliklerini kullanarak eşleştirme yapabilirsiniz.

Outread-5

Daha sonra okumak adına çok sayıda içerik saklarsanız bu içeriği tarihe, uzunluğa ve başlığa göre sıralayabilirsiniz. Mobil veri kullanımında kota derdiniz varsa daha sonra okumak için sadece Wi-Fi üzerinden indirme seçebilirsiniz. Uygulamada gece okumaya uygun karanlık tema da yer alıyor.