Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Google Play Books İle Rahat Kitap Okumak

Google Play başta sadece uygulama ve oyun sunarken zaman içinde genişledi ve e-kitap, dizi, film, magazin eklendi. Play Books içinde her türden e-kitap bulunabiliyor ve alınıp indirilebiliyor. Bunları okumak için sunulan ücretsiz resmi uygulama ise Google Play Books olarak biliniyor.

Android: Google Play Books İle Rahat Kitap Okumak

E-kitapları web üzerinden ya da Android cihazlarınızla bu uygulama desteğiyle okuyabilirsiniz. Aynı zamanda ePub ya da PDF dosyalarınızı yüklediğinizde e-kitap satın almasanız bile bunları okuma şansınız oluyor. Arşivinizde yer alan e-kitapları görüp okumak ya da yenilerini yüklemek için adres: https://play.google.com/books ve Android esaslı cihazlara Google Play mağaza üzerinden kurulabilen ücretsiz uygulama:

Satın aldığınız e-kitaplar bu size özel arşive ekleniyor olacak. Arabirim basit ve kitaplar rafta dizili duruyor. Ardından herhangi birine tıklayıp açabilir ya da kaldığınız yerden okumaya devam edebilirsiniz.

Play-Books-Store-1

Amazon’un e-kitap arşivi kadar geniş olmasa da sürekli genişleyen bir ortam ve yenileri ekleniyor. Amazın Kindle kitap okuyucu olan ve arşivine Android cihazla devam etmek isteyenler içinse Kindle uygulaması var:

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları
Amazon Kindle
Amazon Kindle
Developer: Amazon Mobile LLC
Price: Free

Sayfa çevirme sırasında yaşanan efektler gerçekçi ve beğeni kazanıyor. Üç boyutlu bu geçişle kendinizi gerçek bir kitap okuyor gibi sanabilirsiniz. En iyi kullanıcı deneyimi için tam ekran moduna geçip menü öğeleri ve bildirim alanlarını gizlemeyi öneriyoruz.

Play-Books-Pages-1

Aynı zamanda gece okumak isteyenler için gözleri yormayan ve daha karanlık kılan gece modu menü sistemi de var. Ek olarak font türü, boyutu, aralığı vb seçilebiliyor.

Play-Books-Settings

Sesli okuma desteği de var ama robotik bir ses ve çok iyi olduğu söylenemez.