Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook Messenger Gizli Görüşmelerin Kullanılması

Facebook’un Messenger kullanıcılarına sunduğu gizli görüşmeler özelliği beğeni gördü ve tüm kullanıcılara kriptolu yazışma rahatlığı sağladı. Bu özelliği kullanabilmek için özel bir kurulum yapmanıza gerek yok. Sadece aktifleştirmeniz gerekli.

Facebook Messenger Gizli Görüşmelerin Kullanılması

Kriptolanan mesajlarınızı başkaları okuyamaz ve hatta Facebook ya da güvenlik güçleri istese bile içeriğe erişemezler. Facebook Messenger uygulamasının iOS ve Android sürümleriyle kullanılabiliyor. Bu yüzden eğer güncel değilse en yeni sürüme terfi etmek için mobil uygulama marketine girmeyi ihmal etmeyin.

Ekranın sağ üst köşesindeki i harfine tıklayın ve listeden gizli görüşme seçin. Ardından açık konuma getirin. Son derece kolay ve zaten böyle olması gerekiyor.

secret-conversations-100670631-orig

Bunu açtıktan sonra mesajlaşma sırasında sadece bu cihazı kullanmalısınız ya da diğer cihazlarınızda da Facebook Messenger kuruluysa benzer biçimde ayarı değiştirmelisiniz çünkü herhangi birinden yapılan ayar güncellemesi global olarak uygulamanın her kurulu sürümünü etkilemiyor.

secret-conversations-facebook

Kişiye ait profil görselinde şifreli gizli görüşmeyi ifade eden asma kilit sembolü beliriyor. Snapchat uygulamasında olduğu gibi gönderilen mesajların beş saniyeden bir güne kadar ne kadar uzun süre silinmeden kalabileceği seçilebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi