Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Metinlerinize Özel Harika Tasarımlar

Sade ve düz metinler yazmak sıkıcı geliyorsa haklısınız. Elbette hoş görünen fontlar ve tasarımlar daha fazla ilgi görüyor ama bunları yapacak derecede gelişmiş bir tasarım bilgisine sahip olmayabilirsiniz. iPhone uyumlu özel uygulamalar sayesinde işiniz kolaylaşıyor olacak.

iOS: Metinlerinize Özel Harika Tasarımlar

İnternet siteleri, sosyal medya ya da mesajlaşma sırasında kullanabileceğiniz metin mesajların daha şık görünmesini istiyorsanız Notegraphy adlı servisten destek alabilirsiniz.

Metinleriniz için özel tasarımlar yapmanızı kolaylaştıran servisin Android ve iOS uygulamaları ücretsiz olarak indirilebiliyor. Örneğin size özel bir paragraf yazmak istediğinizde ve farklı görünmesini amaçladığınızda Notegraphy işinizi kolaylaştırıyor.

notegraphy-1

Oturum açtıktan sonra metin yazın ve son haline getirdikten sonra stil seçeneğine tıklayıp 30 hazır temadan birini kullanın. Her birinin kendine has üç ayrı versiyonu bulunuyor. Aslında 90 farklı tasarım ortaya çıkmış oluyor.

notegraphy-2

Size uygun tasarımı bulmanız biraz zaman alabilir ama seçim yaptıktan sonra ince düzenlemeler de yapabilirsiniz. Yayınla butonuna basın ve ardından nerede yayınlanacağını seçin. Sadece size özel kalmasını sağlayabilir ya da sosyal ağları seçebilirsiniz.

notegraphy-3

Sosyal ağ seçtiyseniz başlık vermeyi ihmal etmeyin ki güncelleme mesajı olarak kullanılabilsin. Aynı zamanda bu tasarıma gelecek yorumları açabilir ya da kapatabilirsiniz. Yayınladığınız mesajlara notlarım kısmından erişebilirsiniz. Daha sonradan metin düzenleme seçeneğine kavuşuyorsunuz.

notegraphy-5

Notegraphy ortamında çok sayıda seçenek var ve farklı kategorilerden tasarımlar görülebiliyor. Başka birinin hazırladığı notu görüp beğenebilir yorum bırakabilir ve saklayıp favorilere ekleyebilirsiniz.