Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Kullanımı Basit Uygulama Başlatıcı

Android işletim sisteminin karışık olduğunu ve herkese hitap etmediğini düşünebilirsiniz. Belki olması gerekenden daha karmaşık ve Apple iPhone gibi basit değil. Özelleştirilebilir yapıdan ötürü böyle bir imajı var ama aslında asıl bu sayede basit bir kullanıcı arabirimi de sunabiliyor.

Android: Kullanımı Basit Uygulama Başlatıcı

Android işletim sistemli akıllı telefonları yaşlılara uygun hale getirme imkanı veren ayarlar ve uygulamalar var. Yaşlılara özel yeni bir cihaz almanız şart değil. Sade ve anlaşılması kolay bir arabirim sunan uygulama başlatıcı seçeneği Wiser aradığınız çözüm olabilir. Android 4.0 ve üstü esaslı cihazlara kurulabiliyor.

Android deneyimini basitleştirerek herkese uygun hale getiren Wiser, anlaması kolay büyük ve farklı renkte sembollere yer veriyor. Arabirimde görünenler fazla değil ve akılda tutmak kolay. Wiser’ın kullanımı kolay olmakla birlikte aynı zamanda kurulum yapmak da basit.

wiser-1

Kurulumdan sonra varsayılan uygulama başlatıcı seçmeniz için gerekenleri ve temelleri öğretiyor. Kişiler, telefon, mesajlaşma, kamera, galeri ve uygulamalar olmak üzere altı ana başlık var. Ardından uygulamalara girince diğer seçenekler ufak sembollerle gösteriliyor.

wiser-dialer

Sadece arabirimi değiştirmekle kalmıyor, aynı zamanda kişiler, telefon, uygulama çekmesi içinde de görsel değişiklikler yaparak anlaşılmasını kolaylaştırıyor. Standart Android uygulamalarında yer alan bazı özelliklere yer verilmiyor ama temel özellikler yerli yerinde. Kişi arama ve yeni kişi ekleme butonları kolayca bulunabiliyor.

wiser-shortcuts

Favori kişiler ekranına sık arananlar eklenebiliyor. Aynı zamanda iki uygulama kısayolu da atanabiliyor. Bildirimlerle ilgili iyileştirmeler de var. Ufak boyutlu ve siyah zeminli bildirimler yerine büyük ve beyaz zeminli bildirimler gösteriliyor.

wiser-notifications

Wiser’ın bildirimlerinizi okuyabilmesi için izin vermeniz gerekiyor. Bildirim gelince soldaki ok yanıp sönerek dikkatinizi çekiyor.