Kategoriler
Rehberler

Android: Ses Butonuna Çoklu Görev Atamak

Android işletim sistemli cihazlar kolayca özelleştirilebiliyor ve her cihazda gördüğümüz belirli donanımlar farklı amaçlar için kullanılabiliyor. Son nesil cihazlarda öndeki menü butonları kalkıyor ve ekrana taşınıyor olsa da ses butonları senelerdir sabit ve farklı amaçlar için kullanabilirsiniz.

Android: Ses Butonuna Çoklu Görev Atamak

Belirli işlemleri hızlı biçimde başlatmak için kısayollar ve butonlar kullanılıyor. Ses butonlarını birden fazla işlemde kullanma imkanı veren uygulamalardan biri Pressy buton uygulaması ve benzerleri. Yeni bir seçenek olan QuickClick de bu amaca hizmet ediyor.

[appbox googleplay id=com.blor.quickclickgold]

Telefonunuzda ek butonların olmasına gerek yok. QuickClick sayesinde cihazınızdaki ses butonlarına görevler verebilirsiniz ve ekran kapalı olduğu anda bile çalışabilirler. Ücretsiz uygulamada herhangi bir sınırlama yok. Sadece reklamlar gösterilerek masraflar karşılanıyor. Uygulamayı sadece ayar yapmak için kullandığınızdan reklamları pek fazla görmeyeceksiniz.

quickclick-1

Sol üstte görülen yeni aksiyon ekleme butonuna basın ve listeden olası kısayolları seçin. Fener yakma, fotoğraf çekme, video çekme, sesi not, telefon araması gibi seçenekler var. Tasker kullananlar bunda oluşturdukları görevi başlatmak için de kullanarak sınırsızlaştırabilirsiniz.

quickclick-2

Ses açma ve kapama butonlarına hangi kombinasyon şeklinde basılacağını belirleyin. Birden fazla kısayol ekledikten sonra karmaşık bir tuş kombinasyonu yaparak farklı kılmak zorunda kalabilirsiniz ki sonradan hatırlamanız zorlaşabilir. Bu gibi durumlarda eklediklerinizden bazılarını devre dışı bırakabilirsiniz.

quickclick-34

Eklemeleri yaptıktan sonra ayarlara bakmanızda fayda var. Ses tuşlarının ne zaman tepkileri dinleyeceğini seçebilir ve ekran durumuna göre değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda tuş basımları arasındaki süre farkı bile değiştirilebiliyor. Batarya süresini arttırmak şartsa sadece ekran açıkken dinlemesi seçilmeli.