Kategoriler
Rehberler

Android / iOS: Basılı Fotoğrafları Dijital Hale Getirmek

Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda basılı fotoğrafları dijital hale getirmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Elinizde yıllar öncesinde çekilmiş ve albümlerde sakladığınız çok sayıda basılı fotoğraf bulunabilir. Ne de olsa dijital fotoğraf makineleri ve akıllı telefonlar çok da uzak olmayan bir geçmişte hayatımıza girdiler. Onun öncesinde analog fotoğraf makineleri, banyo işlemi uygulanan konvansiyonel filmler hayatımızdaydı. Basılı fotoğraflarınızı sosyal medyada paylaşmak, arkadaşlarınıza / aile üyelerinize göndermek ya da kolay ulaşım için dijital ortama aktarmak isteyebilirsiniz. Basılı fotoğrafları dijital hale getirmek için kullanabileceğiniz harika bir uygulama var.

İlginizi Çekebilir:  iMessage efektlerini anahtar kelimelerle tetikleme

Android ve iOS: Basılı Fotoğrafları Dijital Hale Getirmek

Öncelikle ilgili uygulama mağazalarında aratarak ya da aşağıdaki widget’lar aracılığıyla Android ya da iOS işletim sistemli akıllı telefonunuza PhotoScan uygulamasını yükleyin.

PhotoScan - Google Fotoğraflar
PhotoScan - Google Fotoğraflar
‎PhotoScan by Google Photos
‎PhotoScan by Google Photos
Developer: Google LLC
Price: Free

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Karşınıza uygulamanın tanıtımını ve basit ipuçları içeren hızlı ön izleme görselleri gelecektir. Bunları kaydırarak geçebilirsiniz. İşleme başlamak için Start Scanning butonuna dokunun.

Android ve iOS Basılı Fotoğrafları Dijital Hale Getirmek 1

Uygulama akıllı telefonunuzun kamerasına erişim izni talep edecektir. Erişim iznini verin ki PhotoScan işlevini yerine getirebilsin. Kamera arayüzü karşınıza gelecektir.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Fotoğrafı ekranda uygun şekilde hizalandırın ve daha sonra alt kısımdaki deklanşör butonunu kullanın. Uygulama referans için dört nokta belirleyecektir. Arayüzdeki çemberi sırayla bu noktalara gelecek şekilde taşıyın ve tarama işleminin gerçekleşmesini sağlayın.

Android ve iOS Basılı Fotoğrafları Dijital Hale Getirmek 2

Uygulama basılı fotoğrafınızı sıkıntılı kenarları ve flaş kaynaklı herhangi bir parlama olmadan, temiz ve net bir görünümle kaydedecektir.