Kategoriler
Apps & Oyunlar

Snapchat: Bitmoji Mood’larını Düzenlemek

Popüler Snapchat uygulamasında bitmoji mood’larını düzenlemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Snapchat snapcode olarak kendi fotoğrafınızı ekleme imkanı sunuyor. Fotoğraf seçimini unutursanız snapcode’da ortada beyaz bir hayalet beliriyor. Snapchat’e gelen son güncelleme ile bu durum değişti. Snapchat hesabınız için bir bitmoji avatar oluşturduysanız profil fotoğrafınız olmadığında uygulama onu otomatik olarak snapcode’unuza ekliyor. Diğer taraftan Snapchat‘te bitmoji mood’larını düzenlemek de mümkün.

Snapchat: Bitmoji Mood’larını Düzenlemek

Öncelikle Snapchat hesabınız için bir bitmoji oluşturduğunuzdan emin olun. Snapchat’i açın ve sol üst kısımdaki Bitmoji‘ye dokunun. Profil sayfanız açıldığında sol üst kısımda yer alan Edit Bitmoji seçeneğine dokunun. Change my Bitmoji selfie seçeneği ile devam edin.

Snapchat Bitmoji Mood'larını Düzenlemek 1

Sonraki ekranda bitmoji olarak ayarlamak istediğiniz mood’u seçin, alt kısımdaki Done seçeneğini kullanın. Bitmoji’niz otomatik olarak güncellenecektir.

Snapchat Bitmoji Mood'larını Düzenlemek 2

Bu yeni bir Snapchat özelliği, yani faydalanabilmek için uygulamayı son versiyonuna güncellemeniz gerekecek. Snapcode’unuza eklenmiş şekilde bir profil fotoğrafınız varsa bitmoji avatar kullanımı için öncelikle onu kaldırmanız gerekecek.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Snapchat’te profil fotoğrafını kaldırmak için uygulamayı açın ve arayüzde sol üst kısımda yer alan hayalet ya da bitmoji simgesine dokunun. Profil sayfanız açılacaktır. Snapcode’unuza dokunun. Snapcode ekranında sağ alt kısımda yer alan butona dokunun.

Snapchat Bitmoji Mood'larını Düzenlemek 3

Uygulama size profil fotoğrafınızı kaldırmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Remove butonuna dokunduğunuzda profil fotoğrafınız silinecek ve oluşturduğunuz bitmoji avatar otomatik olarak buraya eklenecektir.