Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S8 Bluetooth Sorununu Çözen Güncelleme

Samsung Galaxy S8 Bluetooth sorununu çözen güncelleme yayınlandı, bu güncelleme ile ilgili detayları ele alıyoruz. Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonlar haftalardır teknoloji mağazalarından satın alınabilir vaziyette. Akıllı telefonlarda Samsung’un da farkında olduğu bazı sorunlar mevcut ve firma bunları yazılım güncellemeleri yardımıyla çözme yoluna gidiyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda cihazlarda kırmızı renk sorununun baş gösterdiği kullanıcılar tarafından ifade ediliyordu, Samsung daha sonra bu sorunu çözen bir güncelleme yayınlamıştı. Galaxy S8 ve S8+’ta bazı bağlantı ve kullanıcı deneyimi problemleri bulunmakta, yeni güncelleme ile bunların aşıldığı ifade ediliyor.

Samsung Galaxy S8 Bluetooth Sorununu Çözen Güncelleme

Samsung Galaxy S8 Bluetooth Sorununu Çözen Güncelleme 1

Her ne kadar sorun gideren bir güncelleme olduğu ifade edilse de paket boyutu hiç de küçük değil. Samsung’un Galaxy S8 ve S8+ için yayınladığı güncelleme yaklaşık 615 MB boyutunda.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'daki tüm fotoğraflarınızı nasıl indirirsiniz?

Resmi kayıtlara bakılırsa güncelleme ile akıllı telefondaki Bluetooth bağlantı sorunları gideriliyor ve stabilite artırılıyor. Bazı kullanıcılar cihazın Bluetooth hoparlör üzerinden müzik dinlerken kendiliğinden yeniden başladığını rapor etmişti. Sorun esasında yalnızca müzik kontrolü ele alındığında ortaya çıkıyordu fakat bu yine de göz ardı edilecek bir durum değil ve düzeltilmesi gerekiyordu.

Güncelleme bunun dışında microSD kart stabilitesini artırıyor. Resmi kayıtlarda güncellemenin getirileriyle ilgili diğer spesifik noktalar belirtilmemiş; çeşitli hata gidermeleri ve performansın artırılmasına yönelik değişiklikler yapıldığı belirtiliyor.

Güncelleme ilk olarak Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki cihazlara ulaşmaya başladı, diğer bölgelerde de yakın zamanda yayınlanması bekleniyor.