Kategoriler
Apps & Oyunlar

Snapchat: Arkadaşlarla Hikaye Oluşturmak

Snapchat uygulamasında arkadaşlarla hikaye oluşturmak için izlenmesi gereken aşamaları anlatacağız. Snapchat’in Stories / Hikayeler özelliği Facebook bünyesinde yer alan Instagram, Facebook Messenger ve WhatsApp uygulamaları tarafından klonlandı. Özellikle Instagram’a bu özelliğin eklenmesi Snapchat’in yara almasına neden oldu fakat firma uygulamasına ısrarla yeni özellikler dahil etmeyi sürdürüyor ve yoluna devam ediyor. Uygulamaya eklenen yeni özellikle artık Snapchat‘te arkadaşlarla hikaye oluşturmak mümkün hale geliyor. Bu esasında gruptaki herkesin snap gönderebildiği bir grup oluşumu. Yalnızca bir kişinin snap gönderebildiği alışılageldik Snapchat gruplarından bu şekilde ayrılıyor. Özelliği elde edebilmek için uygulamayı son versiyonuna güncellemeniz gerekmekte.

Snapchat: Arkadaşlarla Hikaye Oluşturmak

Snapchat’i açın, bir fotoğraf çekin ve Send butonuna dokunun. Send to ekranında Create Story seçeneğini kullanın. Hikayenize bir isim verin ve hikayenize snap ekleyebilecek arkadaşlarınızı seçin.

Snapchat Arkadaşlarla Hikaye Oluşturmak 1

Arkadaşlarla hikaye oluşturduğunuzda buraya snap ekleyebilecek arkadaşlarınızı seçmek için izleyebileceğiniz iki farklı yöntem var. Coğrafi bir sınır belirleyebilir ya da doğrudan rehberinizden seçim yapabilirsiniz.

Coğrafi olarak sınırlanmış hikaye katkıda bulunan kişileri konuma göre kısıtlıyor. Hikayenizi adlandırdıktan sonra Geofence seçeneğini etkinleştirin. Bulunduğunuz yer tespit edilecek ve küçük bir çevre eklenecektir. Bu çevre içindeki herkes; arkadaşlarınız ve arkadaşları bu hikayeyi görüntüleyebiliyor. Sadece arkadaşlarınıza izin verebilirsiniz ya da arkadaşlarınızın arkadaşları bu hikayeye katkıda bulunabilir. Tabii bunun için o kişilerin ilgili çevrede bulunması gerekecek.

Snapchat Arkadaşlarla Hikaye Oluşturmak 2

Konum bazlı sınırlama özelliğini kullanmak istemiyorsanız Who can add seçeneğine dokunun ve hikayenize dahil etmek istediğiniz arkadaşlarınızı basitçe seçin. Geofence seçeneğinin devre dışı olduğundan emin olun. Snapchat hikayelerini arkadaşlarınızla birlikte oluştururken bir hikayenin görünürlüğünü yalnızca o arkadaşlarınızla sınırlayabiliyorsunuz.

Snapchat Arkadaşlarla Hikaye Oluşturmak 3