Kategoriler
Haberler

Android: Android O Beta Sürümünü Deneyin

Android işletim sisteminin son sürümü olan Android 7.0 yani Android O henüz son halini almış değil ve Beta aşamasında ama meraklı kullanıcılar denemek için beklemeye geçmiş durumdalar. İlk aşamada sadece Nexus ve Pixel serisi cihazlara destek veriliyor.

Android: Android O Beta Sürümünü Deneyin

Google I/O 2017 etkinliği sırasında Android O ile gelecek yeniliklerin bir kısmı sergilendi ama tam adının Oreo olup olmayacağı henüz açıklanmadı. O zamana kadar Beta sürümünü deneme imkanınız olabilir. Elbette Beta olduğu için belirli eksikler ve sorunlar gözlenebilir ki Beta testinin amacı bunları ayıklamak. Denemeden önce yedek almanız öneriliyor çünkü eski sürüme geri dönüşün tek yolu format atmak olacak. Destek verilen cihazlar şöyle:

  • Nexus 5X
  • Nexus 6P
  • Nexus Player
  • Pixel
  • Pixel XL
  • Pixel C tablet

Bunlardan birine sahipseniz Android Beta sayfasına girerek uygun olan kurulum paketini indirebilirsiniz. Elbette Google hesabınızla oturum açmanız ve sözleşmeyi onaylayıp riski kabul etmeniz gerekecek: https://www.google.com/android/beta?u=0

Kabul ediyorsanız ve bu listede yer alan bir cihaza sahipseniz sayfa altından onay verin ve Beta programına üye olun. Ardından Google hesabınızda ekli uyumlu cihazınıza OTA şeklinde havadan gelen güncelleme bildirimi gelecek ve yeni bir sürüm olduğu işaret edilecek. Buna tıklayıp güncellemeyi indirebilir ve kurabilirsiniz. Beta sürüm hoşunuza gitmezse sıfırlamanız gerekecek. Google açıklamasına göre günlük kullanıma uygun durumda olan Beta sürümünü deneyerek final sürüme katkıda bulunabilirsiniz.