Kategoriler
Rehberler

Android: Çağrı Bildirimlerini Windows 10’da Almak

Android akıllı telefon ve Windows bilgisayar sahibi çok sayıdaki kullanıcıdan biriyseniz telefonunuza gelen bildirimleri bilgisayar başından kalkmadan alıp görebilirsiniz. Cortana ve Android cihaz birlikteliği için ayarlamaları yapmanız yeterli olacak.

Android: Çağrı Bildirimlerini Windows 10’da Almak

Microsoft’un akıllı asistanı olan ve Windows 10 ile entegre edilen Cortana için çeşitli mobil uygulamalar var ve Android kullanıcılarına özel Cortana – Digital assistant uygulaması ücretsiz indirilip kurulabiliyor.

[appbox googleplay id=com.microsoft.cortana]

Uygulamayı kurduktan sonra bilgisayarınızda kayıtlı olan Microsoft hesabıyla oturum açın. Ardından Cortana uygulaması ayarlarına girip bildirimleri aktifleştirin. Ayarlar içinden Eşleştirme bildirimleri kısmındaki Cevapsız çağrılar ve çağrı bildirimlerini işaretleyin. Aynı zamanda düşük batarya bildirimlerini de eklerseniz telefonunuzun bataryası bitmeden önce haberdar olabilirsiniz.

Cortana-Settings

Diğer uygulamalara ait bildirimleri bilgisayarda almak da mümkün. Bu özelliğin beğeni kazanan yanı hangi uygulamaların bildirim verebileceğini seçebilmeniz. Bu yüzden tüm uygulamalardan gelen bildirimlerle sıkıntıya düşmenize izin verilmiyor. Bilgisayarınızda bildirimleri almak içinse Ayarlar – Sistem – Bildirimler kısmında gönderici kaynaklardan biri olarak telefonunuz görülmeli.

Notification-Settings

Adına tıklayarak bu cihazdan gelen bildirimleri özelleştirebilirsiniz. Ayarlar arasında bildirimleri gösterme ve gizleme, sadece size özel kılma, kilit ekranında gizleme, bildirim merkezinde gösterme ve ses çalma gibi çok sayıda seçenek var.

Cortana-Notifications

Çağrı gelince ya da kaçırınca kişi adını içeren bir bildirim göreceksiniz ve bilgisayardan cevap veremeyecek olsanız bile SMS şeklinde yanıt verebilirsiniz. Toplantılar sırasında işe yarıyor olacak.